Cricoteka wyróżniona „Lodołamaczem”

Cricoteka wyróżniona „Lodołamaczem”

Niezwykle miło nam poinformować, że Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora CRICOTEKA, aktywnie działający w ramach projektu Kultura Wrażliwa znalazł się wśród wyróżnionych wśród XIV edycji Konkursu dla Pracodawców Wrażliwych Społecznie Lodołamacze 2018.

Cricoteka – gospodarz spotkań w ramach projektu i instytucja prężnie działająca na rzecz dostępności – została wyróżniony w kategorii Przyjazna Przestrzeń. Forma konkursu ma za zadanie uhonorować i docenić pracodawców zatrudniających osoby niepełnosprawne, jak również podejmujących prospołeczne inicjatywy. Kapituła działającego od 13 lat konkursu nagradza firmy, instytucje i osoby, dla których priorytetem jest wrażliwość, eliminowanie barier i podziałów społecznych względem osób z niepełnosprawnościami.


Cricoteka jest nie tylko w pełni dostępnym budynkiem dla osób z niepełnosprawnością ruchową, ale także inicjuje szereg dostępnych wydarzeń i dba o otwartą ofertę kulturalną. Część eksponatów na wystawie muzealnej jest dostępna dla osób z niepełnosprawnością wzroku i słuchu (posiada pętlę indukcyjną). Ponadto, na swoich deskach pokazywała m.in. spektakl „Wojna w niebie” realizowany przez osoby Głuche. Cieszymy się, że prężna działalność instytucji została doceniona i gratulujemy serdecznie tego zaszczytnego lauru!

fot. Krzysztof Słoń / Radio Kielce