Projekt „Małopolska. Kultura Wrażliwa” szuka wolontariusza lub wolontariuszki!
Wierzymy, że empatii można się uczyć – jest jak mięsień, który można wyćwiczyć. Dla nas wrażliwość w kulturze to dostrzeganie różnych potrzeb. Uważamy, że KAŻDY ma prawo do korzystania z oferty kulturalnej kin, teatrów, muzeów i innych.
W projekcie „Małopolska. Kultura Wrażliwa” dążymy do zwiększenia obecności osób z niepełnosprawnościami w instytucjach kultury. Spotkasz tutaj ludzi otwartych, pełnych zaangażowania i zapału do tego, by zmieniać instytucje kultury na bardziej otwarte dla osób ze szczególnymi potrzebami.
Jeśli interesuje Cię ten temat i chciał(a)byś włączyć się w działania takie jak:
- organizowanie wydarzeń (webinary, seminaria, konferencje, spotkania);
- współtworzenie treści do newslettera dla koordynatorów dostępności z województwa małopolskiego;
- tworzenie przewodnika dla pracowników/stażystów z niepełnosprawnościami;
- przygotowywanie napisów i transkrypcji dla osób Głuchych;
- opracowywanie opisów alternatywnych i audiodeskrypcji do publikowanych przez nas treści na potrzeby osób z niepełnosprawnością wzroku
…zgłoś się!
Nie musisz mieć doświadczenia ani wiedzy – wszystkiego Cię nauczymy! Zaprosimy Cię na szkolenia, zapewnimy materiały, zapoznamy Cię z programami do transkrypcji/ tworzenia napisów i metodami udostępniania instytucji kultury. Dowiesz się, na czym polega realizacja takiego projektu, oraz zobaczysz, jak funkcjonuje samorządowa instytucja kultury.
Chcemy podzielić się z Tobą wiedzą i narzędziami, żeby poszerzać grono osób wrażliwych na dostępność w kulturze.
Nie stawiamy Ci wymagań; wystarczy otwartość i ciekawość 🙂
Chcielibyśmy włączyć Cię w długoterminowe działania: od początku kwietnia do końca 2021 roku. Będziemy współpracować zdalnie, a szczegóły ustalimy wspólnie. Od Ciebie będzie zależeć, ile czasu na to poświęcisz i w jakie zadania się włączysz.
Jak się zgłosić? Wypełnij krótki formularz: https://forms.gle/ES2kpSHEeJTq4kFq5, a Iza – koordynatorka wolontariatu w MIK – skontaktuje się z Tobą. Na zgłoszenia czekamy do 21 marca br. Jeśli masz pytania lub wątpliwości, napisz: [email protected]