Centrum Sztuki Mościce

Centrum Sztuki  Mościce dąży do bycia otwartym dla wszystkich gości bez względu na posiadaną niepełnosprawność. Podejmujemy działania, by nasza instytucja była dostosowana do potrzeb osób odwiedzających poprzez infrastrukturę, ofertę programową, jak i odpowiednio przeszkolony personel.

Koordynator dostępności:

W przypadku szczególnych potrzeb, zaplanowania wizyty lub dodatkowych pytań – prosimy o kontakt:

Mariusz Batko, Koordynator Dostępności, tel. 14 633-46-11 lub 796-566-696, e-mail: [email protected]. Godziny pracy: poniedziałek – piątek godz. 7:00 – 15:00. Możliwy jest kontakt SMS na podany numer telefonu komórkowego.

Sposób dotarcia do instytucji:

Dojazd do Centrum Sztuki Mościce: przystanki:

Czerwonych Klonów 02 – Traugutta – Autobusy linii 9, 224

Czerwonych Klonów 01 – Park – Autobusy linii – 0, 9, 224

Kursy obsługiwane są taborem niskopodłogowym przystosowanym dla osób z ograniczoną mobilnością i oznaczone na rozkładzie literą „N”. (N – kurs wykonuje autobus dostosowany do obsługi osób niepełnosprawnych.)

Dotarcie z przystanku Czerwonych Klonów 02 – Traugutta: autobusy zatrzymują się w bezpośredniej bliskości Instytucji. Aby do niej dotrzeć należy iść 100 m w linii prostej przez tereny zielone szerokim i wygodnym chodnikiem.

Dotarcie z przystanku Czerwonych Klonów 01 – Park: aby dotrzeć do instytucji należy iść wzdłuż parku ok 100 m. do skrzyżowania ulic przy Stadionie Miejskim „Jaskółcze Gniazdo” w Tarnowie, następnie pokonać przejścia dla pieszych tak, aby znaleźć się na rogu ul. Romualda Traugutta i Czerwonych Klonów. Tam właśnie znajduje się szeroki plac wiodący do Centrum Sztuki Mościce.

Uwaga! Przystanek Czerwonych Klonów 01 – Park jest przystankiem dla autobusów wyjeżdżających z Zajezdni Autobusowej przy Grupie Azoty w Tarnowie – chcący z niego skorzystać pasażerowie powinni się przesiąść z innych linii kończących swą trasę na w/w Zajezdni (przystanek Mościce – Plac 01): 0, 1, 9, 12, 14, 46, 48, 224. Na Zajezdni zatrzymują się także autobusy linii podmiejskich i busy jadące do podtarnowskich miejscowości.

Centrum Sztuki Mościce posiada swoją siedzibę na obrzeżach miasta Tarnowa, w pewnym oddaleniu od budynków mieszkalnych. Wokół budynku znajdują się tereny zielone, w większości trawniki, położone na płaskim terenie. Do Instytucji wiedzie kilka asfaltowych dróg dojazdowych, chodniki wyłożone są równą kostką brukową a całość od otoczenia oddziela szeroki pas buforowy – płyty chodnikowe tworzących wygodną trasę dojścia oraz place z ławkami sprzyjające wypoczynkowi.

Miejsca postojowe dla niepełnosprawnych:

Przy ul. Traugutta (naprzeciwko Komendy Policji) znajdują się dwa miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnością.

W razie możliwości, dla zwiększenia komfortu osoby z niepełnosprawnością, istnieje możliwość podjechania pojazdem własnym w pobliże drzwi wejściowych Instytucji. Po opuszczeniu pojazdu przez pasażerów kierowca winien odjechać na oznaczone miejsca postojowe.

Ważne informacje:

Parkingi wokół Centrum Sztuki Mościce są wolne od opłat postojowych.

Wejście do budynku znajduje się na poziomie 0, od strony terenów zielonych i Antresoli CSM. Wszystkie najważniejsze punkty znajdują się także na poziomie 0: kasa, szatnia oraz toaleta dostosowana do osób z niepełnosprawnością. Na Antresolę CSM osoby z niepełnosprawnościami mogą się dostać za pomocą windy z udźwigiem do 300 kg obsługiwanej przez pracowników Instytucji.

Kasa (i równocześnie Punkt Obsługi Klienta) położona jest w pomieszczeniu po prawej stronie od wejścia, prowadzą do niej szerokie, dwuskrzydłowe drzwi. Szatnia (oddawana do użytku w okresie jesienno-zimowym) oraz w pełni wyposażona i przestronna toaleta znajdują się w holu głównym CSM, wskazują na nie odpowiednie oznakowania. Toaleta położona jest w bocznym korytarzyku pomiędzy wejściem na piętro +1 oraz salą baletową.

Na Kameralnej Sali Kinowej miejsca przeznaczone dla osób z niepełnosprawnością ruchową znajdują się po obu stronach miejsc siedzących. Dostęp do nich umożliwiają przejścia pochylne.

Osoba z niepełnosprawnością ruchową może poruszać się po obiekcie samodzielnie, z pomocą pracownika CSM lub osobistego asystenta.

W holu głównym instytucji dostępne są krzesła oraz pufy, na których goście mogą odpoczywać lub oczekiwać na rozpoczęcie wydarzeń kulturalnych.

Brak barier architektonicznych:

Wewnątrz budynku Centrum Sztuki Mościce nie ma progów, drzwi wejściowe oraz ciągi komunikacyjne są odpowiednio szerokie.

Strategiczne punkty w Instytucji dostosowano do potrzeb osób z niepełnosprawnością: wejście do budynku, kasa, toaleta, antresola, mała sala kinowa, sala baletowa, część administracyjna.

Jedynym ograniczeniem jest brak dostępu do tarasów instytucji i biur na poziomie +1.

Polityka cenowa:

Celem zwiększenia dostępności do wydarzeń kulturalnych dla osób niepełnosprawnych na wszystkie wydarzenia w Centrum Sztuki Mościce przysługują ceny biletów ulgowych. Asystenci osób niepełnosprawnych otrzymują zniżkę w wysokości 80% od podstawowej ceny biletu.

Zakup biletów zniżkowych dla osoby z niepełnosprawnością i jej asystenta jest możliwy wyłącznie w siedzibie Centrum Sztuki Mościce – po wcześniejszej, telefonicznej rezerwacji.

Oferta programowa jest dostosowana do osób z niepełnosprawnością ruchową:

Zapraszamy do uczestniczenia we wszystkich wydarzeniach kulturalnych organizowanych przez Centrum Sztuki Mościce – od seansów kinowych poprzez koncerty, warsztaty, wernisaże czy spektakle teatralne. Aktualna oferta znajduje się na oficjalnej stronie www Instytucji: http://www.csm.tarnow.pl/

W przypadku ogłoszenia ewakuacji, w całym budynku rozsyłany jest sygnał alarmowy informujący o zagrożeniu. W momencie wyłączenia zasilania budynku automatycznie włącza się system oświetlenia awaryjnego i lampy piktogramowe wskazujące kierunek ewakuacji. Wyznaczone osoby pomagają wszystkim bezpiecznie opuścić budynek poprzez wyjścia awaryjne.