Galeria Sztuki BWA JATKI w Nowym Targu (oddział Małopolskiego Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu)

Galeria działa od 28 września 1991 r., początkowo w strukturach organizacyjnych Małopolskiego Biura Wystaw Artystycznych z siedzibą w Nowym Sączu, a od 2010 w strukturach Małopolskiego Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu. Jest w pełni przystosowany dla potrzeb osób niepełnosprawnych.

Koordynator dostępności:

Anna Dziubas: tel. 18 / 266 94 82, e-mail: [email protected]

Jesteśmy w centrum miasta. W przypadku braku własnego środka transportu można w dogodny sposób dojechać komunikacją miejską (przystanek w Rynku).

Nie dysponujemy oznakowanym parkingiem, ale przed budynkiem znajduje się szeroki chodnik z możliwością zaparkowania samochodu, bardzo blisko wejścia. Płatny parking oddalony jest o kilkanaście metrów od instytucji.

Wejście do budynku znajduje się bezpośrednio z chodnika i podcienia – bez barier architektonicznych. Biura, przestrzeń wystawiennicza oraz toalety znajdują się na najniższym piętrze, na poziomie wejścia do budynku. Dysponujemy oznakowaną toaletą dla osób niepełnosprawnych, którą użytkownik zamyka samodzielnie od wewnątrz.

Pracownicy uczestniczyli w specjalistycznym szkoleniu z obsługi osób z niepełnosprawnością wzroku i słuchu.

Bilet normalny – 2 zł

Bilet ulgowy (uczniowie, studenci, emeryci i renciści) – 1 zł

Bilet grupowy na warsztaty – 2 zł/os

Wstęp bezpłatny na wieczorki autorskie

Wstęp bezpłatny dla uczestników warsztatów ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, Środowiskowego Domu Samopomocy PROMYK oraz Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Intelektualnym CHATKA.

OFERTA DLA OSÓB Z DYSFUNKCJĄ WZROKU / SŁUCHU / RUCHU:

  • bieżące wystawy;
  • konkursy recytatorskie, poetyckie
  • wieczory autorskie: Spotkania Czwartkowe;
  • spotkania w cyklu: Mam wam coś do powiedzenia;
  • okazjonalnie projekty muzyczne,
  • cykl zajęć – wspólne malowanie – dla dzieci i młodzieży: Oswajanie ze sztuką;
  • wieloletnia współpraca ze Specjalnym Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym, Środowiskowym Domem Samopomocy PROMYK oraz Polskim Stowarzyszeniem na Rzecz Osób z Upośledzeniem Intelektualnym CHATKA;
  • możliwość wprowadzenia psa.

Udział osób z dysfunkcją słuchu wymaga obecności tłumacza JPM.

W razie uruchomienia alarmu pożarowego i ewakuacji – należy opuścić budynek na zewnątrz, kierując się do drzwi oznakowanych do ewakuacji. Niedowidzący muszą mieć opiekuna do wyprowadzenia.

Oświadczenie o dostępności: https://www.youtube.com/watch?v=Kuj6uN1RvM4