Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie

Instytut Dialogu Międzykulturowego jest instytucją kultury otwartą na przyjęcie każdej osoby, która zechce odwiedzić placówkę i skorzystać z oferty programowej. Nasza siedziba znajduje się na terenie Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!” w Krakowie, ul. Totus Tuus 30.

Oświadczenie o dostępności w PJM: https://www.youtube.com/watch?v=gvcKKUwoaC4

Koordynator dostępności

Barbara Munk
tel. 12 619 87 87
tel. 12 422 03 44
tel. kom. 887 021 060, możliwy kontakt SMS-owy.

Koordynator dostępności posiada niezbędną wiedzę dotyczącą aktualnej oferty Instytutu.

Pod tymi numerami telefonu można zamówić asystenta dla osoby z niepełnosprawnością.

Istnieje możliwość wprowadzenia psa przewodnika do Instytutu.

– Autobusy MPK, należy wysiąść na przystanku Centrum JP II (mapka, nr 1).

– Autobus nr 135, najlepiej z przystanku Łagiewniki w kierunku Centrum JP II lub przystanku Kurdwanów w kierunku Centrum JP II.

– autobus nr 224, najlepiej z przystanku Kurdwanów w kierunku Centrum JP II lub przystanku Bieżanowska w kierunku Centrum JP II.

– Liczne parkingi ogólnodostępne (mapka, parkingi: P1, P2, P3).

mapka11

Teren wokół Instytutu jest w całości brukowany, z dogodnymi podjazdami dla wózków, brak barier architektonicznych.

– Wejście do budynku Instytutu znajduje się od strony górnej płyty Centrum JP II, na wprost pomnika Ojca Świętego (mapka, nry 4, 5).

– Wjazd do budynku dla osób z niepełnosprawnością ruchu znajduje się przy sklepikach z pamiątkami (mapka, nr 3), od strony dolnej płyty Centrum JP II – na wprost wieży widokowej (mapka, nr 2).

– Miejsca parkingowe (mapka, parkingi: P1, P2, P3).

– Kasa, szatnia i toaleta znajduje się na pierwszym piętrze budynku Instytutu (mapka, nr 4).

– Na terenie Centrum JP II znajdują się także liczne toalety ogólnodostępne (mapka, nr 7).

WIĘKSZOŚĆ WYDARZEŃ INSTYTUTU – KONFERENCJE, PRELEKCJE, WYSTAWY ITP. SĄ BEZPŁATNE.
WARSZTATY TEMATYCZNE PRZEZNACZONE DLA UCZNIÓW GRUP ZORGANIZOWANYCH SĄ BEZPŁATNE.

Bilet ulgowy na wydarzenie płatne – „Kolędowanie z Janem Pawłem II” – przysługuje, za okazaniem stosownego dokumentu uprawniającego do ulgi, osobom niepełnosprawnym wraz z opiekunem.

ZAKUP BILETÓW:
Informacja:
www.idmjp2.pl
tel. 12 422 03 44

OFERTA EDUKACYJNA DLA OSÓB Z DYSFUNKCJĄ WZROKU

– Multimedialny projekt „Małopolska – tu wszystko się zaczęło”

Interaktywna prezentacja 75 miejsc regionu, które w sposób szczególny naznaczył swoją obecnością Karol Wojtyła. Za pomocą dostępu do internetu umożliwia wirtualne zwiedzenie miejsc w Małopolsce związanych z Karolem Wojtyłą Janem Pawłem II. Projekt dostępny jest także na urządzeniach mobilnych, z udogodnieniami: opisy w wersji wysokokontrastowej, menu głosowe.

www.tusiezaczelo.pl

– www.santojp2.pl – interaktywny portal o życiu, twórczości i duchowym dziedzictwie Jana Pawła II. Bogata baza wiedzy o życiu, twórczości i duchowym dziedzictwie Jana Pawła II – jedna z największych interaktywnych encyklopedii wiedzy o Ojcu Świętym dostępnych w sieci. Udogodnienia: wysoki kontrast z możliwością podświetlenia oraz powiększenia czcionek.

www.santojp2.pl

– Możliwość korzystania z zasobów Biblioteki Instytutu, także z audiobooków. Na stronie Instytutu w zakładce „Biblioteka” znajduje się elektroniczny katalog książek, czasopism i filmów. Każdego roku biblioteka wzbogacana jest wieloma pozycjami książkowymi, wydawnictwami naukowymi i innymi publikacjami poświęconymi osobie i nauczaniu Karola Wojtyły – Jana Pawła II. Możliwość wypożyczenia audiobooków.

– Projekt „Mobilna Biblioteka Instytutu” to nieodpłatna możliwość wypożyczenia książki lub filmu DVD do domu czytelnika na terenie Krakowa. Wystarczy zadzwonić do Instytutu lub napisać e-mail z podaniem trzech tytułów dostępnych w zasobach biblioteki książek lub filmów, a wolontariusz dowiezie je nieodpłatnie pod wskazany adres czytelnika.


OFERTA EDUKACYJNA DLA OSÓB Z DYSFUNKCJĄ RUCHU:

jak wyżej

 

OFERTA EDUKACYJNA DLA OSÓB Z DYSFUNKCJĄ SŁUCHU

jak wyżej oraz dodatkowo:

– Bezpłatne warsztaty edukacyjne dla grup zorganizowanych – uczniów w wieku przedszkolnym i szkolnym (wraz z opiekunem) „Wadowice Lolka Wojtyły”. Celem warsztatów jest przybliżenie osoby Ojca Świętego. Oferta przeznaczona jest także dla odbiorców z dysfunkcją słuchu. Konieczność obecności opiekuna z umiejętnością tłumaczenia na język migowy. Po uzgodnieniu istnieje możliwość wizyty edukatora w Państwa placówce na terenie Krakowa.

– W razie konieczności ewakuacji wszyscy odwiedzający Instytut zobowiązani są do postępowania zgodnie z wytycznymi przekazywanymi przez wskazanych pracowników Instytutu oraz przemieszczania się zgodnie z kierunkiem ewakuacji budynku (wyraźne oznaczenia na budynku).