Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie

W naszej instytucji dbamy o wszystkich widzów, szczególną troską otaczamy osoby z niepełnosprawnością.
https://teatrwkrakowie.pl/dostepnosc

W Teatrze osobą odpowiedzialną za dostępność dla osób z niepełnosprawnością jest Dominika Feiglewicz, posługująca się Polskim Językiem Migowym.

kontakt: [email protected]
tel./SMS: 603 235 231 (pn – pt: 9.00 – 16.00)

Osobami przeszkolonymi do pomocy osobom z niepełnosprawnością są pracownicy Biura Informacji i Rezerwacji Biletów:

Piotr Szczerba
Izabela Kościelny
tel. 12 424 45 28;12 424 45 25 (pn – pt: 9.00 – 16.00)
e-mail: [email protected]

Prosimy o kontakt co najmniej 3 dni przed wizytą w teatrze w celu szczegółowego omówienia naszej współpracy w dniu spektaklu.

Teatr jest bardzo dobrze skomunikowany z całym miastem. Przystanek autobusowy i tramwajowy znajduje się około 100 m od gmachu głównego. Nasza lokalizacja na mapie komunikacyjnej Krakowa.

Po uprzednim zgłoszeniu udostępniamy miejsce parkingowe przy teatrze, wjazd od ul. Szpitalnej.

W najbliższym czasie zostanie wymalowane i oznaczone miejsce dla osób z niepełnosprawnością.

Budynek główny znajduje się w centrum Starego Miasta. Wokół teatru znajduje się nawierzchnia pokryta kostką brukową.

Podjazd dla wózków inwalidzkich znajduje się po lewej stronie budynku teatru (od strony Plant). Obsługa biletowa otwiera drzwi wejściowe na 30 minut przed spektaklem i kieruje osobę do westybulu, w którym znajduje się winda dla osób z niepełnosprawnością. Winda umożliwia wjazd na widownię (na poziomie parteru). Nie ma możliwości wjazdu na I i II piętro teatru.

Na widowni znajdują się miejsca dla osób z niepełnosprawnością. Obsługa teatru pozostaje do dyspozycji przez cały czas trwania spektaklu.

Szatnie znajdują się na parterze budynku. Toalety na parterze budynku są dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością – posiadają oznaczenia i szerokie drzwi wejściowe. Kasa teatru – wejście znajduje się na zewnątrz budynku. Ze względu na schody i  brak podjazdu dla wózków zapraszamy po odbiór biletów do Biura Informacji i Rezerwacji Biletów (prawa strona budynku, od pl. św. Ducha). Biuro jest czynne od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-16.00, tel. 12 424 45 25 lub 12 424 45 28.

Dla osoby z niepełnosprawnością oferujemy bilet w cenie 10 zł. Osobie towarzyszącej przysługuje bilet w tej samej cenie.

W przypadku ewakuacji osoba z niepełnosprawnością kieruje się do wyjścia tą sama drogą, którą weszła do budynku.