Teatr Witkacego w Zakopanem

W naszej instytucji wierzymy, że każdy ma prawo dostępu do kultury, realizacji swoich pasji i marzeń.

Teatr dostosowany jest dla osób z niepełnosprawnością ruchu, wzroku i słuchu (udogodnienia architektoniczne, przystosowane toalety). Osoby, które potrzebowałyby dodatkowej pomocy, osoby na wózkach prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy minimum dzień przed wizytą w Teatrze, w celu omówienia szczegółów.

Jeżeli mają Państwo dodatkowe pytania dotyczące dostępności naszych scen dla osób z niepełnosprawnością, zachęcamy do kontaktu z łącznikiem do kontaktu w sprawach niepełnosprawności Teatru Witkacego:

Agata Balcerowska-Całka
tel. 18 20 00 660 w.27,
e-mail: [email protected]

Osoby niedosłyszące z aparatem posiadającym cewkę indukcyjną prosimy o zgłoszenie na 2 dni przed spektaklem swojego przybycia – mamy możliwość skorzystania z mobilnej pętli indukcyjnej oraz słuchawkami wzmacniającymi dźwięk i umożliwienie komfortowego odbioru przedstawień.

Niestety nie ma możliwości dojazdu do Teatru autobusem miejskim – z Dworca PKP i przystanku początkowego busów to odległość ok. 900 m.

Scena Witkacego

ul. Chramcówki 15 – wejście od ul. Szymony

Teatr im. St. I. Witkiewicza w Zakopanem usytuowany jest w budynku byłego Zakładu Wodoleczniczego dra Andrzeja Chramca – w budynku dwupiętrowym, przed którym znajduje się rozległy plac parkingowy od strony ulicy Szymony. Z parkingu do głównego wejścia jest ok. 30 m po
brukowanej nawierzchni. Istnieje możliwość (po wcześniejszym zgłoszeniu telefonicznym) podjazdu pod samo wejście. Do głównego wejścia prowadzi 7 szerokich schodów z poręczami po obu stronach, po lewej stronie jest 6 m długości rampa, którą można wjechać wózkiem do środka. Wejście posiada troje drzwi o szerokości każde 120 cm. Wejście do holu kasowego przez trzy pary drzwi (szerokość 120 centymetrów), naprzeciwko nich (w odległości ok. 3 metrów) znajdują się dwie pary drzwi prowadzących do foyer. Na prawo od drzwi wejściowych (w odległości 3 m) znajduje się samoobsługowa szatnia, a 3 m w lewo kasa i sklepik z materiałami promocyjnymi Teatru. Wysokość blatu kasy to 85 cm.

Przy lewych drzwiach w środku sprawdzane są bilety, po czym przez drzwi (szer. 1 m) wchodzimy do przestronnego foyer składającego się z trzech pomieszczeń. Drzwi między pomieszczeniami są otwarte – ich szerokość to 180 cm. Najbardziej na lewo znajdują się toalety – wejście przez drzwi
(szerokość 120 cm), na lewo dla pań, na prawo dla panów na wprost jest toaleta dla niepełnosprawnych – wszystkie oznaczone piktogramami. Toaleta w pełni przystosowana dla niepełnosprawnych ruchowo, z interkomem przywoławczym. Foyer i scena znajdują się na tym samym poziomie, nie ma żadnych schodów czy progów.

Na prawo od głównego foyer znajduje się kawiarenka ze stołem o wysokości 75 cm, na którym podawana jest herbata i kawa. Na widowni osoby z niepełnosprawnością ruchową, poruszające się na wózkach, zajmują miejsca po bokach pierwszych rzędów. Istnieje możliwość wprowadzenia psa przewodnika towarzyszącego osobie z dysfunkcją wzroku.

 

Scena Atanazego Bazakbala – Kawiarnia Teatru

ul. Chramcówki 15

Przed Kawiarnią znajdują się miejsca postojowe, dwa stanowiska oznaczone dla niepełnosprawnych są oddalone o 50 m od wejścia. Do wejścia do Kawiarni prowadzi 5 schodów z poręczami oraz po lewej stronie rampa podjazdowa o długości 20 metrów. Wejście do holu kasowego przez drzwi o
szerokości 120 cm, a następnie do wnętrza Kawiarni przez dwoje drzwi (każde o szerokości 120 cm).

Metr od wejścia lewymi drzwiami znajduje się bar – lada baru znajduje się na wysokości 120 cm, widownię stanowią krzesła i stoliki o różnej wysokości – zapewniona jest obsługa. Metr od drzwi prawostronnych znajduje się samoobsługowa szatnia. Toaleta usytuowana jest w odległości 3 m od lewego wejścia. Scena A. Bazakbala wyposażona jest w toaletę przystosowaną do potrzeb osób niepełnosprawnych – szerokość drzwi wejściowych wynosi 90 centymetrów.

Na Scenie AB nie ma różnic poziomów. Na widowni osoby z niepełnosprawnością ruchową, poruszające się na wózkach, zajmują miejsca w pierwszych rzędach.

Teatr im. St. I. Witkiewicza nie dysponuje sprzętem do realizacji wydarzeń dla osób z dysfunkcją słuchu.

Osobom niepełnosprawnym i ich opiekunom oferujemy bilety w cenie wejściówek (25 zł) na spektakle repertuarowe w siedzibie Teatru (za okazaniem legitymacji osoby niepełnosprawnej).

Oferujemy grupom z niepełnosprawnością zajęcia edukacyjne – interdyscyplinarne, multisensoryczne. Teatr organizuje lekcje teatralne dla małych grup zorganizowanych, pokazujące teatr od kulis, przybliżające specyfikę zakopiańskiego teatru.

W ciągu godziny oprowadzamy po teatrze, wchodzimy za kulisy, zdradzamy parę teatralnych sekretów, omawiamy typowe zawody teatralne.

Jesteśmy elastyczni w doborze zakresu zajęć, dostosowujemy się do wieku, ilości, poziomu wykształcenia i oczekiwań grupy. Zapraszamy na spacer po zakamarkach Teatru Witkacego i poznania specyfiki tej wyjątkowej sceny i zespołu.

Cena 50 zł od grupy, czas trwania 1 h. Preferowana liczba uczestników do 15 osób.