26. Małopolskie Dni Dziedzictwa Kulturowego – oprowadzania w PJM

26. Małopolskie Dni Dziedzictwa Kulturowego – oprowadzania w PJM

Osobowości kreatywne i wrażliwe często bywają postrzegane jako szalone. Kto odważy się jednak wyznaczać sztywno granice tego, co „normalne”? Czy sztuka lub postęp byłyby możliwe, gdyby nie odrobina szaleństwa? Te pytania odbijać się będą echem podczas licznych wydarzeń ukazujących bogactwo kulturowe Małopolski. W dwa majowe weekendy, 18–19 oraz 25–26 maja, odbędą się 26. Małopolskie Dni Dziedzictwa Kulturowego.

Tegoroczna edycja pod hasłem „Nic dziwnego” zwraca uwagę m.in. na twórców, którzy w sytuacji chorób lub kryzysów psychicznych odnaleźli ukojenie w sztuce, na wizjonerów i outsiderów. W tle znajdują się jak zwykle – niezwykłe przestrzenie, ciekawe projekty, oryginalne budowle, które poznamy za pośrednictwem oprowadzań, spacerów, warsztatów i wystaw.

W programie także dwa oprowadzania w PJM po niezwykłych, niedostępnych na co dzień miejscach.

19 maja (niedziela), godz. 13.30 – „Co ma Wawel do Bernardynów?” Spacer po rezerwacie archeologicznym i po kościele i klasztorze oo. Bernardynów.

Zbiórka przed budynkiem aministracyjnym nr 5 na Wawelu. Spacer potrwa ok. dwie godziny.

25 maja (sobota), godz. 13.30 – zwiedzanie kompleksu szpitalno-parkowego Szpitala Klinicznego dra J. Babińskiego w Kobierzynie

Zbiórka przed budynkiem teatru spzitalnego. Spacer potrwa ok. półtorej godziny.

Oprowadzanie: Jakub Studziński

Zapisy mile widziane na [email protected] lub przez tel./SMS: 535 290 144.