Akcja Eksploracja: Tajemnicza Szpitalna w PJM

Kraków

Niedostępny na co dzień Klasztor Duchaczek odsłloni przed nami swoje piękno i niezwykłe kulisy powstania zakonu.

Dom Generalny Zgromadzenia Sióstr Kanoniczek Ducha Świętego de Saxia przy ulicy Szpitalnej 8‒12 to w rzeczywistości kompleks kilku kamienic z różnego okresu, do których wstęp na co dzień mają tylko nieliczni. Historia istniejącego już od ośmiuset lat zgromadzenia duchaczek i jego męskiego, nieistniejącego już odpowiednika ‒ duchaków – skrywa wiele tajemnic, które odkryjemy przed wszystkimi ciekawskimi…

Oprowadzanie: Jakub Studziński – student historii na Wydziale Historycznym Uniwersytetu Jagiellońskiego, przewodnik po krakowskich muzeach, lektor polskiego języka migowego, współpracownik Fundacji Między Uszami. Uwielbia czytać książki o tematyce historycznej, zwiedzać interesujące miejsca, uczyć osoby PJM, a także odkrywać ciekawe zabytki. Punkt programu dla osób z niepełnosprawnością słuchu.

Obowiązuje wcześniejsza rezerwacja przez formularz on-line.
Rezerwacja na to wydarzenie trwa od 16 września od godz. 10.00 do 20 września do godz. 16.00.

AKCJA EKSPLORACJA 2019

Akcja Eksploracja to jesienny cykl wydarzeń, podczas których odkrywamy miejsca i historie związane z dziedzictwem kulturowym Krakowa i okolic. Zapraszamy do udziału w bezpłatnych spacerach i oprowadzaniach, do odwiedzenia atrakcyjnych obiektów i wysłuchania interesujących opowieści. Jest to nierzadko jedyna szansa na wejście do miejsc na co dzień niedostępnych dla zwiedzających oraz odkrycie mało znanych dziejów Małopolski. Spacery i oprowadzania poprowadzą przewodnicy – specjaliści i pasjonaci, znający najgłębsze tajemnice prezentowanych miejsc.
Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny.