Etnograficznym Okiem – Monokolor. Grafit rysunkowy. Otwarte warsztaty rysunku w PJM

Muzeum Etnograficzne w Krakowie
Etnograficznym Okiem – Monokolor. Grafit rysunkowy. Otwarte warsztaty rysunku w PJM

Detal w powiększeniu. Spojrzenie na przedmiot jak przez lupę. Skupimy się na rysach, wytarciach, zadrach i poszukamy w nich piękna starego przedmiotu. Grafit rysunkowy pomoże pokazać nam każdy szczegół.

Zapraszamy do wyjątkowych spotkań z przedmiotem – eksponatem w przestrzeni muzeum. Posługując się różnymi technikami rysunkowymi, wkraczamy w świat etnografii, już nie jako zwiedzający, ale badacze, odkrywcy „podszewki” tego fragmentu przeszłości, który zachował się w naszym Muzeum.

Praca ze szkicownikiem to nie tylko próba zarejestrowania tego, co widzimy. To zapis naszego sposobu myślenia. To skupienie na detalu, poszukiwanie poezji w przedmiocie. To też zabawa formą i treścią, bo to, co stworzymy, nawet realistycznie odwzorowane, należy już do nas – możemy to przetwarzać i zmieniać, tworząc nową jakość.
Warsztaty umożliwiają zapoznanie się z wybranymi technikami rysunkowymi. Uczestnicy poznają różne narzędzia rysunkowe i eksperymentują z własnym stylem. Hasła poszczególnych spotkań stają się drogowskazami w eksploracji wybranych aspektów etnograficznej ekspozycji. Podczas kolejnych odsłon korzystamy z różnych narzędzi, takich jak kredki, flamastry czy akwarele.

Warsztaty skierowane są do wszystkich osób chcących spróbować swoich sił w pracy z rysunkiem. Muzeum zapewnia wszystkie niezbędne materiały.

Cena: 10 zł/pojedyncze wejście
Informacje i zapisy: Aleksandra Migalska, tel.: 12 430 18 27, e-mail: [email protected]

Obowiązują zapisy. Liczba miejsc ograniczona (maksymalnie 25 osób).

Warsztaty są tłumaczone na Polski Język Migowy. Tłumacza nie trzeba specjalnie zamawiać – wystarczy zgłosić zapotrzebowanie w kasie w momencie przybycia na warsztaty.