„Galicyjskie Eksploracje”

Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu
„Galicyjskie Eksploracje”

Fundacja Szansa dla Niewidomych, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu zapraszają serdecznie na „Galicyjskie Eksploracje” czyli wspólne zwiedzanie Miasteczka Galicyjskiego w Nowym Sączu. Z powodu pandemii obecnie podróż nasza może odbywać się zdalnie, w naszej wyobraźni, pobudzonej dźwiękiem.

Zachęcamy do skorzystania z owoców tego projektu i skrupulatnego poznania oraz zgłębienia wiedzy na temat tego wyjątkowego miejsca, kilku spośród jego wielu pracowni a także znajdujących się w nich obiektów. Możliwe staje się to dzięki realistycznym dźwiękom nagranym w technice binauralnej oraz wyczerpującym opisom przygotowanym przez naszego przewodnika Daniela Lachora, koordynatora dostępności w Muzeum Okręgowym w Nowym Sączu.

Nagraniom towarzyszą także warsztaty w formie filmików instruktażowych, dzięki którym każdy z Was będzie mógł w domowym zaciszu stworzyć m.in. własną klepsydrę czy przygotować (wedle ówczesnych receptur) szampon pokrzywowy czy maść majerankową.

Więcej informacji, filmy, nagrania oraz słuchowiska na: http://www.szansadlaniewidomych.org/index.php/galicyjskie-eksploracje/