Kolekcja w kwarantannie

Muzeum Etnograficzne w Krakowie

O Kolekcji w kwarantannie w Polskim Języku Migowym: https://www.youtube.com/watch?v=4NwgPw8X7DQ

Dołącz do akcji, dzięki której zwykłe rzeczy przejdą do historii, a nawet staną się legendą. TWOJE RZECZY. Czy przyszło Ci kiedyś do głowy, że przedmioty, których na co dzień używasz, mogą trafić do stuletniej muzealnej kolekcji?

Muzeum Etnograficzne w Krakowie rozpoczyna przygotowania do stworzenia zbioru przedmiotów, które zaświadczą o sposobach radzenia sobie z dziwną rzeczywistością, w jakiej się znaleźliśmy. Trochę już o nich wiemy, dzięki odpowiedziom na ankietę „Nasze życie w czasach zarazy” (https://bit.ly/nasze-zycie-badania). Wierzymy, że rzeczy pomogą nam w przyszłości opowiedzieć o tym, co teraz przeżywamy.

Nie możemy teraz prowadzić aktywnej zbiórki przedmiotów. Ale już dziś chcemy Was zaprosić do współtworzenia „Kolekcji w kwarantannie”. ZRÓBMY TO RAZEM. Wspólnie wybierzmy rzeczy, które mogłyby się znaleźć w zbiorze związanymj z czasem zarazy. Te, które wysunęły się na pierwszy plan i te, które wkradły się do naszej codzienności, zmieniając nasze domowe praktyki.

Przecież każdego dnia używamy rzeczy. Jakie przedmioty teraz uznajemy za niezbędne? Ważne? Czego potrzebujemy, żeby przeżyć, sprawnie funkcjonować, poprawić sobie nastrój, nie zapomnieć, kim jesteśmy?

Zapraszamy zatem do dzielenia się zdjęciami przedmiotów (także nagraniami dźwiękowymi i filmowymi, dokumentującymi sposoby ich użycia). Do śledzenia powstającej kolekcji, komentowania, dzielenia się doświadczeniami, zabierania głosu. Niech to miejsce stanie się polem negocjowania najważniejszych treści i sposobów ich interpretacji.

Nie wiemy, jak Muzeum będzie funkcjonować w najbliższej przyszłości. Ale marzymy, że „Kolekcję w kwarantannie” będziemy mogli pokazać na wystawie. I że wszyscy się tam spotkamy.

Możesz skontaktować się z nami także pod adresem: [email protected]