Koncert November Project. Pierwszy w pełni dostępny koncert w Polsce!

Kraków
Koncert November Project. Pierwszy w pełni dostępny koncert w Polsce!

Projekt Kultura wrażliwa to nie tylko szereg szkoleń, działań edukacyjnych i inspiracja dla rozwoju instytucji kultury pod kątem dostępności. To także okazja do uczestniczenia w wydarzeniach artystycznych dostosowanych do potrzeb wszystkich odbiorców. W tym roku zwieńczeniem działań projektowych będzie pierwszy w Polsce w pełni dostępny koncert. Na scenie w Hali Cracovia Kärcher Centrum Sportu Niepełnosprawnych wystąpi zespół November Project. Wyjątkowe wydarzenie muzyczne odbędzie się 17 grudnia 2019 o 18:00.

Koncert November Project będzie zwieńczeniem całodniowego Forum Kultury Wrażliwej, a towarzyszyć mu będzie rozdanie świadectw dostępności dla wojewódzkich instytucji kultury. 

 „Niepoprawny optymizm to lubię. / Jeśli Ty też, no to witaj w klubie”.

Na scenie wystąpi November Project – wyjątkowy zespół Włodka „Paprodziada” Dembowskiego, na co dzień wokalisty zespołu Łąki Łan, muzykoterapeuty i jednego z bardziej rozpoznawalnych muzyków w Polsce. November Project – jak piszą muzycy – zrodził się z miłości do muzyki i z chęci niesienia dobrej nowiny wszystkim ludziom. Świadczą o tym pozytywne brzmienia i teksty zespołu. Hasło, którym promują swoją muzykę, to: WSZYSCY JESTEŚMY SPECJALNEJ TROSKI. „Bo nikt z nas nie jest doskonały, mamy słabości, bo nikt nie jest ideałem! Często tak bywa, że im więcej człowiek posiada, tym więcej mu brakuje. Niektórzy z nas mają na tyle mało, że bardziej potrafią to docenić i taką postawą zarażać otoczenie. Mamy różne poglądy, wiek, hobby, umiejętności; ale to, co nas łączy to chęć dzielenia się radością, optymizmem i empatią.” – mówią o sobie.

Paprodziad wraz z zespołem walczy ze społecznym stereotypem osób z niepełnosprawnością. Burzy mit, że to ludzie, którzy mają ograniczenia, wątpią w swoje siły, wstydzą się i boją. W zespole występują osoby z niepełnosprawnością, a każdy muzyk jest wulkanem pozytywnej energii, pełnym pogody ducha i muzycznych wibracji. 

Pierwszy w pełni dostępny koncert w Polsce. Co to znaczy?

To znaczy, że będzie dostępny dla wszystkich, czyli także dla osób z niepełnosprawnościami wzroku, słuchu i ruchu. Osoby z niepełnosprawnością wzroku i niewidome będą mogły skorzystać z audiodeskrypcji wykonywanej na żywo przez specjalistę z tej dziedziny. 

Dla osób niedosłyszących zainstalowana zostanie pętla indukcyjna, zaś osoby Głuche będą mogły „usłyszeć” muzykę za pośrednictwem specjalnych plecaków, dostarczonych przez Mastercard. Tłumacz polskiego języka migowego będzie na żywo migał śpiewane piosenki i wypowiadane przez artystów kwestie.

Po dwóch stronach sceny znajdować się będą się dwa ekrany: na jednym wyświetlany będzie tłumacz polskiego języka migowego, a na drugim wspomagający osoby niedowidzące widok sceny.

Przestrzeń koncertowa jest w pełni przystosowana dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Uczestniczenie w koncercie możliwe będzie i na stojąco, i na siedząco (z trybun). Ponadto do pomocy dostępni będą asystenci.

Zarezerwuj darmową wejściówkę już teraz!

KUP BILET ONLINE