Małopolskie Dni Dziedzictwa Kulturowego – oprowadzania w PJM

Kraków

Małopolskie Dni Dziedzictwa Kulturowego to jedno z największych cyklicznych wydarzeń ukazujących i promujących bogactwo kulturowe Małopolski. Co roku podczas dwóch majowych weekendów można nieodpłatnie zwiedzać kilkanaście wybranych zabytków, korzystając z materiałów przygotowanych specjalnie na tę okazję, a także poznawać przeszłość i tradycje regionu, uczestnicząc w licznych imprezach towarzyszących. Prezentowane miejsca są mało znane lub na co dzień niedostępne, pozostające często w prywatnych rękach. W czasie dwudziestu edycji udostępniono zwiedzającym ponad 250 zabytkowych obiektów w regionie.

Hasło przewodnie najbliższej edycji imprezy brzmi Z dreszczykiem, dlatego wśród udostępnionych obiektów nie zabraknie miejsc mrocznych i zagadkowych: ciasnych zakamarków piwnic, kamienic z labiryntami komnat, tajemniczych ruin zamków i fortec oraz sklepień starych kościołów pokrytych malowidłami przedstawiającymi zaskakujące sceny.

Jednym z wydarzeń w ramach MDDK będą oprowadzania po dwóch zabytkach w Polskim Języku Migowym. Oprowadzania będą prowadzone przez Jakuba Studzińskiego – przewodnika po krakowskich muzeach, lektora Polskiego Języka Migowego, współpracownika Fundacji Między Uszami.

Pałac Potockich (Rynek Główny 20, Kraków) w dn. 19 maja 2019 o godz. 10.15; 11.15 oraz 12.15 (czas trwania: 45 min)

Dom Arcybractwa Miłosierdzia (ul. Sienna 5, Kraków) w dn. 26 maja 2019 o godz. 10.15; 11.15; 12.15 (czas trwania: 45 min)

Maksymalna liczba uczestników: 12

Wszystkie wydarzenia organizowane w ramach Dni Dziedzictwa są bezpłatne. Szczegółowy program oraz zapisy na oprowadzania na dnidziedzictwa.pl.

Osoby, które chciałyby dokonać rezerwacji mogą wysłać SMS na numer: 533 310 438. Prosimy o podanie imienia i nazwiska, adresu email (opcjonalnie), nazwy wybranego obiektu oraz godziny oprowadzania i liczby zgłoszonych osób.