Ongaku Trzy Kamienie

Opera Krakowska

Spektakl rodzinny „Ongaku”, utrzymany w konwencji fantasy, jest muzyczną opowieścią o Janku, nastolatku, który stracił matkę i nie może odnaleźć porozumienia z ojcem. W wyobraźni chłopak tworzy tytułową krainę Ongaku, z której przybywa wojowniczka Merodi i wprowadza go w świat tajemnic, poszukiwania odwagi i otwartości. Rozpoczyna się podróż do trzech światów. Jak głosi legenda, znajdują się w nich trzy kamienie prawdy, dzięki którym zniszczona przez złego Waru kraina Ongaku na nowo odzyska równowagę. Te trzy światy są ze sobą połączone i stają się symbolem naszej tolerancji, zrozumienia drugiego człowieka i spojrzenia na otaczający świat z jego perspektywy.

W opowieści ważną rolę odgrywają drzwi – to one symbolizują brak zrozumienia i ścianę, jaką często budujemy w relacjach z drugim człowiekiem. Drzwi, które zatrzaskuje przed ojcem syn stają się murem odgradzającym go po stracie matki od świata realnego. Podczas swojej przygody uczy się otwierać drzwi do światów chaosu, ciszy i mroku, dzięki czemu poznaje siebie, swoją wrażliwość i umiejętności. Spektakl ukazuje przygody, które otwierają drzwi do zrozumienia człowieka, komunikowania się i budowania więzi ojca z synem. Akcja, edukacja, muzyka i uwrażliwianie to przenikające się elementy, które prowadzą do finału z pozytywnym przesłaniem.

„Ongaku trzy kamienie” jest spektaklem innowacyjnym przystosowanym dla osób z niepełnosprawnościami słuchu, wzroku i ruchu. Odpowiednie elementy jak m. in. audiodeskrypcja, język migowy, efekty dźwiękowe i wizualne umożliwiają każdemu widzowi poznanie świat dźwięków Ongaku, a także edukują i ułatwiają zrozumienie innego człowieka.

Spektakl rodzinny z tłumaczeniem na Polski Język Migowy i audiodeskrypcją, adresowany do dzieci w wieku 9-15 lat.

Spektakl realizowany w ramach projektu „Małopolska. Kultura wrażliwa”, finansowanego z budżetu województwa małopolskiego. Koordynatorem projektu jest Małopolski Instytut Kultury w Krakowie.

 

25.09.2019
godzina: 10:00
scena: Antresola
czas trwania: 1 godz. 15 min

25.09.2019
godzina: 12:00
scena: Antresola
czas trwania: 1 godz. 15 min

15.10.2019
godzina: 10:00
scena: Antresola
czas trwania: 1 godz. 15 min

15.10.2019
godzina: 12:00
scena: Antresola
czas trwania: 1 godz. 15 min