Pokaz filmu i koncert w MOS

Małopolski Ogród Sztuki
Pokaz filmu i koncert w MOS

Teatr im. J. Słowackiego oraz Kino pod Baranami zapraszają na wydarzenia w niedzielę 10 kwietnia w Małopolskim Ogrodzie Sztuki (ul. Rajska 12):

  • 15.30 – pokaz filmu SONATA (reż. Bartosz Blaschke) w wersji z napisami dla niesłyszących
  • 18.00 – muzyka na żywo: koncert fortepianowy Grzegorza Płonki

Jego pierwszym językiem była muzyka. To w niej, niedosłyszący Grzesiek dawał upust swoim emocjom. Potrzeba wyrażania siebie poprzez muzykę oraz ogromna determinacja sprawiła, że spotykamy się tu i teraz.

Grzegorz Płonka z Murzasichla po urodzeniu został błędnie zdiagnozowany przez lekarzy. Dopiero gdy był nastolatkiem, okazało się, że nie ma autyzmu, tylko dziecięce porażenie mózgowe. Stwierdzono ciężki niedosłuch zmysłowo – nerwowy. Dopiero wtedy dostał pierwszy aparat słuchowy i zaczął odbierać świat na nowo. Jego niedosłuch nie wykluczył jednak muzycznego talentu. W lipcu 2015 roku został laureatem I Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego Dzieci, Młodzieży i Dorosłych z Zaburzeniami Słuchu „Ślimakowe Rytmy”.

Jak to się stało, że Grzegorz Płonka gra na fortepianie? Tę historię możecie poznać podczas specjalnej projekcji filmu „SONATA” (reż. Bartosz Blaschke) z napisami w języku polskim,  o godzinie 15.30 w Kinie MOS. Film otrzymał w Gdyni dwa Złote Lwy. Bartosz Blaschke w kategorii Nagroda Publiczności, a Michał Sikorski za najlepszy debiut aktorski.

Po filmie, o godzinie 18:00 na Scenie MOS będziecie mogli doświadczyć muzyki na żywo, podczas wyjątkowego koncertu fortepianowego Grzegorza Płonki.

Bilety na pokaz filmowy (23 / 18 zł):

https://rezerwacja.kinopodbaranami.pl/rezerwacja/OrderTickets.aspx?event_id=93118&typetran=0

Bilety na koncert w Sali MOS (20 zł): https://teatrwkrakowie.pl/spektakl/grzegorz-plonka-wydarzenie-specjalne-koncert-dyskusja