Prosty webinar o prostym języku. Jak wrażliwie pisać

Małopolski Instytut Kultury
Prosty webinar o prostym języku. Jak wrażliwie pisać

Czym jest prosty język? Dlaczego powinnyśmy i powinniśmy oprzeć się pokusie tworzenia zdań tasiemców, zawierających nieskończenie wiele wtrąceń, upstrzonych fachowym i skomplikowanym słownictwem, które ciągną się przez pół akapitu, aż do momentu, gdy czytelnik zgubi już zawarty w nich sens? Jak budować relację z odbiorcami poprzez tekst? Podczas webinaru porozmawiamy o wrażliwości na słowo i czytelnika. Podpowiemy też, jak pisać prostym językiem – i dlaczego warto.

Webinar poprowadzi Małgorzata Rapacz – etnolożka z wykształcenia i zamiłowania. Członkini sieci Interpret Europe i absolwentka kursów Certified Interpretive Guide (CIG) i Certified Interpretive Writer (CIW). Pracowniczka biurowo-terenowa Małopolskiego Instytutu Kultury w Krakowie. Prowadzi kursy z pisania interpretacyjnego o dziedzictwie, redaguje portal o mikropodróżach „Małopolska To Go” i czule spogląda na dziedzictwo w ramach projektu „Małopolskie Dni Dziedzictwa Kulturowego”.

Link do zapisów: https://forms.gle/P43kxPDoQSRGDCrd6
W dniu szkolenia zapisane osoby otrzymają bezpośredni link do aplikacji ZOOM, za pośrednictwem której odbędzie się webinar.

Osoby, które nie zapiszą się na wydarzenie, będą mogły oglądać streaming spotkania na żywo. Link do transmisji: http://mik.krakow.pl/webinarium
Spotkanie będzie tłumaczone na PJM.
Uwaga: osoby, które chcą skorzystać z tłumaczenia, szczególnie zachęcamy do zapisywania się i udziału w spotkaniu za pomocą ZOOM-a – umożliwia to najlepszą widoczność tłumaczki PJM.