Różnorodność w projektowaniu spotkań

Małopolski Instytut Kultury w Krakowie
Różnorodność w projektowaniu spotkań

Kolejny warsztat „Kultury wrażliwej” o tym, w jaki sposób prowadzić zajęcia z osobami o różnych potrzebach, możliwościach, doświadczeniach i pomysłach na życie.

Kiedy: 26 maja 2022 r., w godz. 10:00–15:00

Gdzie: Małopolski Instytut Kultury w Krakowie, ul. 28 lipca 1943 17C

Zapisy: https://bit.ly/3L9f2xO

Prowadząca: Weronika Idzikowska (MIK)

Warsztat przeznaczony dla wszystkich, którzy chcą:
• tworzyć spotkania (zajęcia, warsztaty, wyprawy, narady), które są otwarte i odpowiadają na indywidualne potrzeby uczestników i uczestniczek,
• pracować w duchu komunikacji bez przemocy,
• znaleźć w sobie odwagę do spotkania z różnorodnymi odbiorcami i odbiorczyniami i nie bać się braku poprawności.

Nie wszyscy biorący udział w organizowanych przez nas wydarzeniach mają te same potrzeby i doświadczenia oraz ten sam status. Podobnie jak i my – prowadzący, odczuwają w czasie spotkań szeroką gamę emocji. Na warsztacie opowiemy o tym, jak te emocje komunikować w trakcie spotkań lub zajęć i że mogą to robić i prowadzący, i uczestnicy. Wytłumaczymy też, że nie wszystkie wpadki są kompromitujące, nie trzeba się ich obawiać, a czasem można je wykorzystać. Podpowiemy też, jak to robić.
Przekażemy wskazówki, inspiracje i ćwiczenia, które mogą wesprzeć Cię w projektowaniu spotkań dla różnorodnej grupy odbiorców.

Prowadząca:
Weronika Idzikowska – tutorka i trenerka, pedagożka teatru, edukatorka praw obywatelskich, asystentka emocjonalna. Na co dzień pracuje w dwóch obszarach: wzmacniania sprawczości osób doświadczających wykluczenia i nierównowagi sił społecznych (dzieci, młodzież, zmęczeni i wypaleni dorośli, mieszkanki i mieszkańcy DPS-ów, osoby w kryzysie ubóstwa i bezdomności, osoby z doświadczeniem migracji, uchodźstwa, osoby w kryzysie tożsamości) oraz profilaktyką stresu i wspieraniem osób w samoregulacji oraz w rozwijającym doświadczaniu stresu, także stresu głębokiego i długotrwałego (m.in. poprzez praktyki oparte na uważności, współczuciu, tradycjach non-violence, pedagogice teatru, inspiracjach terapią ACT). Współpracuje z różnorodnymi instytucjami, organizacjami, grupami nieformalnymi.