Rzeczy i ludzie. Heródek

Muzeum Etnograficzne w Krakowie - Dom Esterki
Rzeczy i ludzie. Heródek

Muzeum Etnograficzne w Krakowie powraca do cyklu „Rzeczy i ludzie” – tematycznych spotkań dostosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnościami wzroku, na które zapraszamy młodzież i dorosłych. Spotkanie odbędzie się w ostatnią niedzielę lutego, 23.02.2020, w Domu Esterki przy ul. Krakowskiej 46 na wystawie czasowej Heródek.

Karol Wójciak „Heródek” był rzeźbiarzem samoukiem. Mieszkał w Lipnicy Wielkiej na Orawie. Tworzył proste w formie rzeźby, przedstawiające przede wszystkim postacie świętych i aniołów.

Dlaczego rzeźby Heródka nazywane były przez Lipniczan „gnotkami”? Kim jest tajemniczy Święty Wołgan? I jak może brzmieć muzyka „z serca i wyobraźni”, którą Heródek grywał na wyrzeźbionych przez siebie skrzypcach?

Zapraszamy do wspólnego zwiedzania wystawy i odkrywania postaci Heródka. Spotkanie poprowadzi kustosz MEK Grzegorz Graff.

Informacje praktyczne:
Kiedy: niedziela, 23.02.2020, w godz.: 16:00–17:30
Gdzie: Muzeum Etnograficzne w Krakowie, Dom Esterki, ulica Krakowska 46
Wstęp wolny, konieczna rezerwacja miejsc. Prosimy o zgłoszenie chęci udział mailowo lub telefonicznie.
Kontakt i rezerwacje:
Joanna Zbela, [email protected], tel.: 124301827
Olga Błaszczyńska, [email protected], tel.: 533325435

Uwaga! Ze względu na remont ulicy Krakowskiej, najbliższymi przystankami Muzeum są: św. Wawrzyńca oraz Stradom. Niestety, przystanek plac Wolnica jest nieczynny.

Jeśli potrzebują Państwo dodatkowych informacji lub pomocy w dotarciu do Muzeum prosimy o kontakt z jedną z dwóch koordynatorek dostępności:

Joanna Zbela, [email protected], tel.: 124301827
Olga Błaszczyńska, [email protected], tel.: 533325435