„Smok!” w ramach akcji #możesz!

Kraków, Teatr. im. J. Słowackiego

Zafascynowani światami z Hobbita, Harrego Pottera czy Gry o tron zapominamy o naszej rodzimej mitologii: o naszych prasłowiańskich bogach, bohaterach i bestiach. Żyją oni w naszej świadomości najczęściej tylko w zinfantylizowanej, odpustowej formie. A gdyby spróbować faktycznie wybrać się do tamtego świata?

IX wiek. Początki państwa polskiego. Woj Krak zostaje królem nowego państwa i zasiada na tronie w grodzie zwanym na jego cześć Krakowem. W mądrym rozwoju państwa pomagają staremu już władcy jego dzieci: Lech, Krak oraz Wanda. Łąki zamieniają się w pastwiska, lasy w pola uprawne. Prastare siły natury z bólem znoszą te zmiany. Do czasu kiedy topory docierają do świętego gaju. Wtedy nad Krakowem pojawia się… smok. Pustoszy ziemie, zabija zwierzęta i ludzi. Przerażony lud zaczyna składać bestii ofiary. A rządzący szukają sposobu, jak ją pokonać.

→ 5 października 2019 r. – godz. 17.00 spektakl odbędzie się z tłumaczeniem na Polski Język Migowy.
→ 6 grudnia 2019 r. – godz. 10.00 i 18.00 spektakl odbędzie się z tłumaczeniem na Polski Język Migowy, audiodeskrypcją i napisami.

 

Akcja #MOŻESZ!
18 miast i ponad 80 instytucji kultury, fundacji i organizacji gotowych na akcję #MOŻESZ! w ramach 7. edycji Festiwalu Kultury Bez Barier.

Spotkajmy się w dniach 27 września – 6 października na dostępnych spektaklach, koncertach, pokazach filmowych, wystawach, dyskusjach i warsztatach!

ogłoszenie pełnego programu → 10.09.2019
start rezerwacji → 17.09.2019
szczegóły → www.fkbb.pl