Spektakl „Kwiat Paproci” w PJM

Kraków

31 maja o godz. 9.00 w Teatrze im. J. Słowackiego zostanie pokazany spektakl tłumaczony na Polski Język Migowy. Będzie to spektakl – baśń Jakuba Krofty pt. „Kwiat paproci”.

Maria Wojtyszko i Jakub Krofta – specjaliści od nowoczesnych w formie i mądrych w wyrazie bajek teatralnych – opowiadają tym razem historię Stanisława, który nieśmiertelności szuka w sztuce, w malarstwie, w teatrze. Konkretnie w Teatrze im. J. Słowackiego w Krakowie. Oraz baśniową historię Stasia, chłopca który przedwcześnie stracił mamę i który – w pogoni za nieśmiertelnością – próbuje odnaleźć mityczny kwiat paproci.

W tym pięknym wizualnie iskrzącym się od absurdalnego humoru przedstawieniu spotykają się postaci historyczne z baśniowymi, tradycyjne techniki lalkowe z najnowocześniejszymi projekcjami, a kurtyna Siemiradzkiego… z kurtyną Wyspiańskiego.

Spektakl będzie również możliwy do odbioru dla osób z niepełnosprawnością wzroku za pomocą audiodeskrypcji.

Na wydarzenie dostępne dla Wszystkich zapraszamy wspólnie z Oddziałem Małopolskim PFRON, z którym przygotowaliśmy niespodziankę dla najmłodszych widzów!

Audiodeskrypcję i napisy przygotowuje dla nas Fundacja Kultury Bez Barier z Warszawy, a tłumaczyć na Polski Język Migowy będą: Magdalena Sipowicz i Agnieszka Madejczyk.

 

→ 31 maja o godz. 9.00 rano spektakl odbędzie się z tłumaczeniem na Polski Język Migowy, audiodeskrypcją i napisami.
→ 2 czerwca, o godz. 12:00 spektakl odbędzie się z tłumaczeniem na Polski Język Migowy.