Spektakl „Pomoc domowa” z audiodeskrypcją i napisami

Teatr Bagatela
Spektakl „Pomoc domowa” z audiodeskrypcją i napisami

Teatr Bagatela (ul. Karmelicka 6 w Krakowie) zaprasza na spektakl „Pomoc domowa”, który zostanie zagrany z audiodeskrypcją na żywo oraz z napisami dla osób niesłyszących.

Dla zainteresowanych, przed spektaklem, w ramach biletu zostanie zorganizowane zwiedzanie dotykowe sceny, które rozpocznie się o godz. 17:45.

POMOC DOMOWA – opis spektaklu 

Dla rezolutnej pokojówki Nadii nowa praca oznacza nowe kłopoty, choć entuzjastycznie oddający się romansom chlebodawcy pozwalają jej drenować swoje portfele i barek. W spektaklu publiczność odnajdzie chwyty klasycznej farsy. Pomoc domowa, zaprezentowana polskiej publiczności jako Perła w 1971 roku, jest debiutem scenicznym Camolettiego z 1958 roku i artystyczną rozgrzewką przed wystawionym cztery lata później Boeingiem, boeingiem. Główna bohaterka, Nadia, tak wiele razy opowiada jednak o poprzednim pracodawcy: „ile ja miałam nerwów, z nim i tymi jego babami!”, że miłośnicy Odlotowych narzeczonych z łatwością rozpoznają w nim Maksa. Obie sztuki stanowią odrębne całości i wciąż są wielkimi przebojami nie tylko francuskich scen.

Osoby dramatu:

Nadia – dyskretna i małomówna pokojówka. Uwielbia wycieczki pod Grunwald, wysokogatunkowe trunki i szelest banknotów.

Norbert – pan domu. Służbowo – dyrektor działu zamówień i ofiara szwedzkich kontrahentów. Prywatnie  – amator pszczół.

Olga – żona Norberta. Najlepiej czuje się u siebie w domu.

Maja – wrażliwa, wdzięczna i złakniona faceta młoda kobieta odziana w różowe futerko. Jej romantyczne nastawienie do rzeczywistości jest co i rusz wystawione na ciężkie próby.

Marek – przystojny mężczyzna wciśnięty w nie swoją piżamę. Właściciel pięknego mieszkania, do którego trudno mu zaprosić atrakcyjną kobietę.

Czas trwania spektaklu: 105 minut (jedna przerwa)

Autor: Marc Camoletti

Reżyseria: Paweł Pitera

 

Informacje o dostępności

Szczegółowe informacje można uzyskać u Edyty Wiśniowskiej (koordynatorki do spraw dostępności)

Od poniedziałku do piątku, 

w godz. od 9.00 do 16.00

telefon: 12 424 52 25, 663 141 200
e-mail: [email protected]

Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc (udostępniamy 6 przednich rzędów), w celu zakupu biletów i chęci zgłoszenia udziału w zwiedzaniu dotykowym sceny, prosimy o wcześniejszy kontakt z Biurem Rezerwacji Biletów

Biuro Rezerwacji Biletów

Od poniedziałku do piątku

w godz. od 9.00 do 16.00,

telefon: 12 422 66 77

Wszelkie szczegóły dotyczące dostępności Teatru Bagatela, w tym obecności psa-asystenta, znajdziecie Państwo pod linkiem: https://bagatela.pl/deklaracja-dostepnosci/

Bilety ulgowe na spektakl w cenie 50 zł przysługują osobom z niepełnosprawnością na podstawie aktualnej legitymacji osoby z niepełnosprawnością oraz bilety ulgowe dla asystentów osób z niepełnosprawnością również w cenie 50 zł.