Webinar: Jak opowiedzieć o instytucji kultury w tekście łatwym do czytania i rozumienia (ETR)?

Webinar: Jak opowiedzieć o instytucji kultury w tekście łatwym do czytania i rozumienia (ETR)?

Ustawa o zapewnianiu dostępności wymaga od instytucji opublikowania informacji o zakresie ich działalności w tekście łatwym do czytania i rozumienia. Z prawidłowo przygotowanej informacji w ETR (od ang. easy to read) skorzystać mogą osoby z niepełnosprawnością intelektualną, w spektrum autyzmu, Głusi czy inne osoby, które nie posługują się biegle językiem polskim.

Dlatego już w czwartek 25 marca zapraszamy na webinar „Jak opowiedzieć o instytucji kultury w tekście łatwym do czytania i rozumienia (ETR)?”.

Odpowiemy na pytania, czym jest standard ETR i w jaki sposób opisywać działalność instytucji kultury. Spotkanie będzie złożone z części teoretycznej, obejmującej zasady tworzenia tekstów ETR i podstawy warsztatu pracy z tekstami, oraz części konsultacyjnej – w interakcji z uczestni(cz)kami.

Webinar poprowadzą:

Anna A. Szalast – członkini rady programowej ds. wspierania rodziny i rehabilitacji osób z ASD Fundacji ASDreamer w Lublinie, kierowniczka ośrodka pomocy społecznej oraz wieloletnia terapeutka osób z niepełnosprawnością intelektualną, psychiczną i zaburzeniami ze spektrum autyzmu

oraz

Dominika Kluczewska – członkini Fundacji Kultury bez Barier, twórczyni ETR, osoba szerząca wiedzę w zakresie komunikacji i obsługi osób z ASD oraz terapeutka zajęciowa w poradni dla dzieci ze spektrum autyzmu.

Link do zapisów: https://forms.gle/8Ut9L4rsrSrtSw55A

W dniu szkolenia zapisane osoby otrzymają bezpośredni link do aplikacji ZOOM, za pośrednictwem której odbędzie się webinar. Osoby, które nie zapiszą się na wydarzenie, będą mogły oglądać streaming spotkania na żywo. Link do streamingu: http://mik.krakow.pl/webinarium

Spotkanie będzie tłumaczone na PJM.