Webinar: Dostępność instytucji kultury dla osób z niepełnosprawnością intelektualną

Małopolski Instytut Kultury
Webinar: Dostępność instytucji kultury dla osób z niepełnosprawnością intelektualną

Czy przygotowując ofertę kulturalną, mamy na uwadze perspektywę osób z niepełnosprawnością intelektualną? Jak często uwzględniamy potrzeby i zainteresowania osób ze spektrum autyzmu? To temat, który często umyka, także podczas audytu dostępności instytucji kultury. Tymczasem wystarczy odrobina empatii i wiedzy, w tym… wsparcie doświadczonego przewodnika – na dobry początek!

Podczas webinaru przedstawimy sytuację tej różnorodnej grupy odbiorców i odbiorczyń instytucji kultury. Omówimy podstawy dostępności i dobre praktyki, które realizują muzea, teatry i inne podmioty.

Szkolenie poprowadzi Rafał Lis – historyk sztuki, trener i społecznik. Koordynator wolontariatu i koordynator dostępności w Muzeum Emigracji w Gdyni. Wdrażał procesy związane z dostępnością w instytucjach kultury i instytucjach wsparcia biznesu. Aktywista na rzecz dostępnej kultury i sztuki. Autor audiodeskrypcji dzieł sztuki i architektury Edukator specjalizujący się we współpracy ze środowiskiem osób z niepełnosprawnościami intelektualnymi lub kondycją ze spektrum autyzmu.

Link do zapisów: https://forms.gle/wYdbgxz6WrGmDX5q6
W dniu szkolenia zapisane osoby otrzymają bezpośredni link do aplikacji ZOOM, za pośrednictwem której odbędzie się webinar.

Osoby, które nie zapiszą się na wydarzenie, będą mogły oglądać streaming spotkania na żywo. Link do transmisji: http://mik.krakow.pl/webinarium
Spotkanie będzie tłumaczone na PJM.
Uwaga: osoby, które chcą skorzystać z tłumaczenia, szczególnie zachęcamy do zapisywania się i udziału w spotkaniu za pomocą ZOOM-a – umożliwia to najlepszą widoczność tłumaczki PJM.

(fot. Marcin Pietrusza)