Webinar: Dostępność instytucji kultury dla osób z niepełnosprawnością wzroku – jak to się robi?

Małopolski Instytut Kultury
Webinar: Dostępność instytucji kultury dla osób z niepełnosprawnością wzroku – jak to się robi?

Małopolski Instytut Kultury w Krakowie zaprasza na webinarium:
Dostępność instytucji kultury dla osób z niepełnosprawnością wzroku – jak to się robi?

Czy dostępność musi być droga? Czy mogę budować inkluzywność instytucji bez- lub niskokosztowo, pracując zdalnie, z fotela?

W trakcie webinaru porozmawiamy o sposobach na dostępność: małych krokach, które pomogą nam stworzyć instytucję otwartą, napędzą nasz zespół, przekonają tych, którzy wciąż zastanawiają się, „czy warto” otwierać się na potrzeby osób z niepełnosprawnością wzroku. Opowiemy też o tzw. racjonalnych usprawnieniach – rozwiązaniach, które nie kosztują dużo, a wymagają od nas często jedynie zaangażowania i otwartości.

Webinar poprowadzą Natalia Kaczor – współzałożycielka Stowarzyszenia Dobrze, konsultantka dostępności, testerka stron internetowych oraz aplikacji mobilnych pod kątem dostępności dla osób z niepełnosprawnościami wzroku oraz Paula Cupryan – wieloletnia pracowniczka Fundacji Szansa dla Niewidomych, członkini Stowarzyszenia Dobrze, konsultantka ds. dostępności w projekcie „Małopolska. Kultura wrażliwa”.

Czas spotkania: 16 kwietnia 2020 (czwartek), godz. 11.00.
Wcześniejsze zapisy nie są wymagane, jednak prosimy wchodzić na spotkanie chwilę przed czasem. Od 10.45 administrator spotkania będzie akceptował Państwa obecność w pokoju webinarium. O godzinie 11.10 pokój webinarowy zostanie zamknięty, a spotkanie będzie można oglądać na żywo na stronie: www.mik.krakow.pl/webinarium
Spotkanie potrwa 1 godzinę i 30 minut.

Link do webinarium: https://zoom.us/j/93515800720

Uwaga techniczna: Webinarium organizowane jest przy użyciu oprogramowania dostarczanego przez firmę ZOOM. Po wejściu w powyższy link Państwa przeglądarka połączy się z pokojem spotkania lub poprosi Państwa o otwarcie linku w aplikacji Zoom, jeśli już Państwo używali tego oprogramowania. W przypadku wątpliwości, prosimy o kontakt pod numerem: 533 310 438.

Webinarium jest organizowane w ramach projektu Małopolska. Kultura wrażliwa, realizowanego przez Małopolski Instytut Kultury w Krakowie oraz Departament Kultury, Dziedzictwa Narodowogo i Promocji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego.