Webinar: Dostępność narzędzi online dla osób z niepełnosprawnością wzroku

Małopolski Instytut Kultury
Webinar: Dostępność narzędzi online dla osób z niepełnosprawnością wzroku

Internetowa transmisja na żywo – jest ich ostatnio całkiem sporo, mamy z czego wybierać, tylko… trzeba widzieć. Jeśli nie widzimy lub widzimy słabo, mamy kłopot. Większość transmisji pozostaje niedostępna dla osób z niepełnosprawnością wzroku. A przecież tak łatwo można je udostępnić!

Jak to zrobić? Zapraszamy na nasz webinar, w trakcie którego podpowiemy konkretne rozwiązania, podzielimy się doświadczeniem, nauczymy Was nie bać się dostępności dla osób z niepełnosprawnością wzroku.

Udostępnienie internetowej transmisji na żywo osobom z niepełnosprawnością wzroku jest stosunkowo łatwe i jeśli wiemy, jak to robić, nie kosztuje prawie nic. Warto więc spróbować, bo prędzej czy później każdy może przecież stanąć przed takim wyzwaniem.

Webinar z prezentacją, filmem, pokazem slajdów, warsztat edukacyjny, zwiedzanie lub spacer: wszystko to może być dostępne dla odbiorców z niepełnosprawnością wzroku – i to w taki sposób, by ci, którzy widzą, też chcieli uczestniczyć w danym wydarzeniu. Zróbmy to więc dobrze i bez stresu!

Dołącz do webinarium!
Zapisy: https://forms.gle/yCmKNdZ5Z5mAAWMR9
Link bezpośrednio do spotkania wyślemy uczestnikom w dniu webinarium.

Link do streamingu: www.mik.krakow.pl/webinarium

Spotkanie poprowadzi Robert Więckowski – współtwórca Fundacji Kultury bez Barier, badacz audiodeskrypcji i sposobów udostępniania tekstów kultury osobom z niepełnosprawnością sensoryczną, konsultant skryptów audiodeskrypcji przygotowywanych do filmów, spektakli teatralnych i dzieł sztuki plastycznej. Współautor zasad tworzenia audiodeskrypcji. Od 2011 roku prowadzi szkolenia z zakresu tworzenia audiodeskrypcji oraz obsługi widzów z niepełnosprawnością wzroku w instytucjach kultury.

Partnerem webinarium jest Fundacja Kultury Bez Barier.

Webinarium będzie tłumaczone na Polski Język Migowy.