Webinar: Jak dostosować przestrzeń instytucji kultury do potrzeb osób z dysfunkcją wzroku?

Małopolski Instytut Kultury
Webinar: Jak dostosować przestrzeń instytucji kultury do potrzeb osób z dysfunkcją wzroku?

Czym jest ścieżka naprowadzająca i czym różni się od pola uwagi? Co to jest mapa tyflograficzna? Podczas kolejnego webinaru porozmawiamy o tym, jakie trudności napotykają osoby z dysfunkcją wzroku wewnątrz budynków. Pokażemy dobre i złe praktyki, a także opowiemy o tym, na co należy zwrócić szczególną uwagę przy dostosowywaniu przestrzeni w instytucji kultury.

Webinar poprowadzą Natalia Kaczor – współzałożycielka Stowarzyszenia Dobrze, konsultantka dostępności, testerka stron internetowych oraz aplikacji mobilnych pod kątem dostępności dla osób z niepełnosprawnościami wzroku oraz Paula Cupryan – wieloletnia pracowniczka Fundacji Szansa dla Niewidomych, członkini Stowarzyszenia Dobrze, konsultantka ds. dostępności w projekcie „Małopolska. Kultura wrażliwa”.

Link do zapisów: https://forms.gle/Nut3CLTNso7EETTV8

W dniu szkolenia zapisane osoby otrzymają bezpośredni link do aplikacji ZOOM, za pośrednictwem której odbędzie się webinar.

Osoby, które nie zapiszą się na wydarzenie, będą mogły oglądać streaming spotkania na żywo. Link do streamingu: http://mik.krakow.pl/webinarium

Spotkanie będzie tłumaczone na PJM.