Webinar: Jak się komunikować, by trafiać do wszystkich? O języku, który nie wyklucza

Małopolski Instytut Kultury
Webinar: Jak się komunikować, by trafiać do wszystkich? O języku, który nie wyklucza

W instytucjach kultury zwracamy się do odbiorców i odbiorczyń na kilka sposobów – za pomocą bezpośredniej rozmowy, różnymi kanałami promocyjnymi, ale także np. poprzez właściwe opisy obiektów wystawienniczych. Podczas webinaru opowiemy, czemu służy komunikacja i jak z niej korzystać, aby docierać do jak najszerszego grona odbiorczyń i odbiorców instytucji kultury. Przyjrzymy się temu, jakie mechanizmy społeczne wpływają na to, co i jak mówimy, oraz jaka jest rola autoidentyfikacji w języku. Skupimy się także na ważnych aspektach praktycznych: porozmawiamy, jak rozwijać język jako narzędzie komunikacji oraz gdzie szukać wsparcia w przypadku językowych wątpliwości.

Webinar poprowadzi Ewa Stoecker – psycholożka, badaczka, certyfikowana trenerka antydyskryminacyjna, ekspertka związana z edukacją na rzecz przeciwdziałania dyskryminacji. Członkini założycielka stowarzyszeń: Towarzystwo Edukacji Antydyskryminacyjnej (TEA) i Ekspedycja w Głąb Kultury (EiC). Od ponad 15 lat prowadzi działania edukacyjne i szkolenia antydyskryminacyjne. Obecnie pracuje w Dziale ds. Bezpieczeństwa i Równego Traktowania na Uniwersytecie Jagiellońskim, gdzie zajmuje się przeciwdziałaniem dyskryminacji i przemocy

Link do zapisów: https://forms.gle/apzpncaWuornaqR37
W dniu szkolenia zapisane osoby otrzymają bezpośredni link do aplikacji ZOOM, za pośrednictwem której odbędzie się webinar.

Osoby, które nie zapiszą się na wydarzenie, będą mogły oglądać streaming spotkania na żywo. Link do transmisji: http://mik.krakow.pl/webinarium
Spotkanie będzie tłumaczone na PJM.
Uwaga: osoby, które chcą skorzystać z tłumaczenia, szczególnie zachęcamy do zapisywania się i udziału w spotkaniu za pomocą ZOOM-a – umożliwia to najlepszą widoczność tłumaczki PJM.