Webinar „Jak sprawdzać dostępność dokumentów cyfrowych?”

Webinar „Jak sprawdzać dostępność dokumentów cyfrowych?”

W czwartek 4 marca o 11.00 zapraszamy na kolejny webinar o dostępności dokumentów cyfrowych. Tym razem dowiemy się, jak sprawdzić i ocenić dostępność dokumentów za pomocą walidatorów i czytników ekranu. Nauczymy się m.in. weryfikować poprawność struktury dokumentu i opisów alternatywnych. Zdobytą wiedzę sprawdzimy na przykładach z życia wziętych.

Webinar jest kontynuacją spotkania „Jak stworzyć dostępny dokument cyfrowy?”, dostępnego pod adresem: https://mik.krakow.pl/szkolenia/jak-stworzyc-dostepny-dokument-cyfrowy/ Zachęcamy, by potraktować oba webinary jako uzupełniające się nawzajem.

Webinar poprowadzi Weronika Sobótka-Wierzchowska – specjalistka ds. dostępności i UX w Sii. Na co dzień pomaga tworzyć dostępne produkty w HSBC (jednym z największych holdingów finansowych na świecie), gdzie edukuje, a także proponuje, uszczegóławia i testuje rozwiązania dostępnościowe.

Uwaga! Osoby, które zarejestrują się przez formularz, otrzymają w dniu webinaru link do spotkania oraz materiały warsztatowe – pliki, na których będą pracować w trakcie webinaru.
Formularz rejestracyjny pod linkiem: https://forms.gle/1NUNxrHhBvyjPRdUA
Zapisy trwają do 3 marca.

Osoby, które nie zapiszą się na wydarzenie, będą mogły oglądać streaming spotkania na żywo. Link do streamingu: http://mik.krakow.pl/webinarium
Spotkanie będzie tłumaczone na PJM.