Webinar: Jak wygląda szkoła z perspektywy osoby słabowidzącej?

Webinar: Jak wygląda szkoła z perspektywy osoby słabowidzącej?

Jak osoba z dysfunkcją wzroku radzi sobie w szkole? Czy pomoce szkolne są dostosowane do jej potrzeb? Jak wyglądają jej relacje z nauczycielami i rówieśnikami? Odpowiedzi na te i inne pytanie będzie można uzyskać w czasie bezpłatnego webinaru Fundacji Edukacji Empatii Rozwoju „FEER”, który odbędzie się 10 października (sobota) o godzinie 19. Uwaga: liczba miejsc ograniczona!

Tematem kolejnego wirtualnego spotkania FEER będzie szkoła i edukacja – będzie okazja przyjrzeć się jak osoba z dysfunkcją wzroku funkcjonuje w szkole. „Spojrzeć” jej oczami nie tylko na dostosowanie materiałów, ale także na relacje z nauczycielami czy rówieśnikami. Sprawdzić czy jak jej zdaniem funkcjonuje w szkołach integracja. Organizatorzy zapytają również o różnice między ośrodkiem dla osób z dysfunkcjami wzroku, a zwykłą szkołą ogólnodostępną.

Webinarium poprowadzi Marzena Bysiek. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc w naszej wirtualnej sali (90 osób) prosimy o zapisywanie się przez formularz dostępny na stronie Fundacji.

Dzień przed wydarzeniem dostaniesz maila z linkiem, który pozwoli Ci dołączyć do spotkania.

Webinar odbywa się w ramach zadania „Rozszerzenie oferty Fundacji oraz jej utrzymanie w czasie zagrożenia epidemiologicznego” realizowanego przez Fundację Edukacji Empatii Rozwoju „FEER”. Zadanie jest finansowane z środków otrzymanych z NIW-CRSO w ramach Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018–2030.