Webinar: Współpraca z artyst(k)ami z niepełnosprawnościami w instytucji kultury

Webinar: Współpraca z artyst(k)ami z niepełnosprawnościami w instytucji kultury

Zapraszamy do udziału w kolejnym webinarze Kultury Wrażliwej o tym, jak w instytucjach kultury współpracować z artystami i artystkami z niepełnosprawnością.

Niepełnosprawność nie wyklucza aktywności w przestrzeni sztuki. A różnorodność to także współpraca z osobami o różnorodnych potrzebach. Chcemy więc połączyć te dwa zagadnienia w kontekście działalności instytucji kultury. Zapraszamy do udziału w webinarze poświęconym współpracy z artystkami i artystami z niepełnosprawnościami.

Chcecie zaprosić do współpracy twórców z niepełnosprawnościami, ale nie wiecie, od czego zacząć? Zastanawiacie się, jak przebiega taka współpraca, z czym się wiąże, o co trzeba zadbać i czym różni się od współdziałania z artystami pełnosprawnymi? Co zrobić, żeby współpraca była owocna, a obie strony usatysfakcjonowane? Prowadzące Justyna Wielgus i Katarzyna Żeglicka rozwieją Wasze wątpliwości i udzielą wszystkich niezbędnych wskazówek.

Kiedy: 8 września (czwartek), w godz. 11:00–12:30

Gdzie: na platformie ZOOM z udziałem tłumaczek PJM

Zapisy: https://forms.gle/wmuYraEhriozbnrX8

Prowadzące: Justyna Wielgus i Katarzyna Żeglicka

Justyna Wielgus – wiceprezeska Fundacji Teatr 21 oraz współprowadząca Centrum Sztuki Włączającej. Reżyserka, performerka, autorka ruchu scenicznego, pedagożka teatru. Prowadzi warsztaty z zakresu improwizacji kontaktowej, świadomości ciała, alternatywnej motoryki, dance ability oraz teatru inkluzywnego i społecznego. Współpracuje z wieloma instytucjami przy projektach i szkoleniach dotyczących zagadnień alternatywnej motoryki, ruchu inkluzywnego i pedagogiki teatru. Współprowadzi zajęcia z teatru stosowanego w ramach podyplomowych studiów Pedagogika teatru (IKP/UW) oraz zajęcia na APS w Warszawie. Współpracuje z Lotte van den Berg w ramach „Building conversation” (prowadzenie „Rozmowy bez słów”) oraz w ramach Third Space i projektu „Dying Together”.

Katarzyna Żeglicka – genderqueer i crip, pedagożka teatru i animatorka kultury, performerka i choreografka; aktywistka i certyfikowana trenerka samoobrony i asertywności dla kobiet i dziewcząt – WenDo. Od ponad 20 lat pracuje z osobami doświadczającymi dyskryminacji i przemocy. Współpracuje z instytucjami kultury, uczelniami wyższymi oraz organizacjami pozarządowymi. Prowadzi warsztaty i laboratoria z zakresu pracy z ciałem, empowerment i inkluzywności oraz przeciwdziałania dyskryminacji i przemocy.