Webinar: zatrudnianie osób z niepełnosprawnością

Webinar: zatrudnianie osób z niepełnosprawnością

Webinar poświęcony aspektom zatrudniania osób z niepełnosprawnością. Jeśli chcesz zatrudniać osoby z niepełnosprawnością lub dowiedzieć się czegoś więcej na ten temat, ten webinar jest właśnie dla Ciebie. Dowiesz się:

  • jak wygląda rynek pracy osób z niepełnosprawnością oraz jakie uprawnienia pracownicze im przysługują;
  • jakie są zasady dofinansowań PFRON do refundacji wynagrodzeń;
    jak przebiega proces rejestracji i składania dokumentów w SODIR (System Obsługi Dofinansowań i Refundacji);
  • jakie są rodzaje dofinansowania do przystosowania i wyposażenia stanowiska pracy, a także do zatrudnienia pracownika wspomagającego oraz szkoleń dla pracowników z niepełnosprawnością.

Termin: 10 marca 2022 r. (czwartek), w godz. 11:00–12:30

Prowadzący: Rafał Pawłowski z Fundacji Brak Barier

Link do zapisu do pokoju webinarowego:
https://forms.gle/4tpwkstWmTbmF1dA9

Webinar odbędzie się na platformie ZOOM wraz z udziałem tłumaczy PJM

Rafał Pawłowski – Prezes Fundacji Brak Barier, koordynator wielu zadań publicznych skierowanych do osób z niepełnosprawnością. Absolwent Wyższej Szkoły Bankowości w Krakowie, certyfikowany Trener Szkoleń, absolwent Akademii SET oraz IES London. Prowadzący szkolenia: „Obsługa klienta niepełnosprawnego”, „Zapewnianie dostępności”, „Zatrudnianie i dofinansowanie do pracowników z niepełnosprawnością”, „Rekrutacja i wdrażania pracowników z niepełnosprawnością” oraz „Savoir vivre wobec osób z niepełnosprawnością”. Szkolenia prowadził m.in. dla Sądu Okręgowego w Warszawie, Międzynarodowego Centrum Kultury w Krakowie, Centrum Kultury Ursynów, Banku Santander i wielu innych instytucji. Jest osobą z niepełnosprawnością ruchową. Od 10 lat aktywnie działa w środowisku osób z niepełnosprawnościami.