Webinar „zORIENTUJ się na mieście”

Webinar „zORIENTUJ się na mieście”

Poruszanie się osób słabowidzących i niewidomych po mieście… jak to ogarnąć? Zapraszamy na bezpłatny webinar organizowany przez Fundację Edukacji Empatii Rozwoju „FEER”, który odbędzie się 9 września (środa) o godz. 19.00. Podczas spotkania on-line będzie można poznać największe problemy osób niedowidzących oraz propozycje, jak skutecznie im pomóc. Uwaga – obowiązują zapisy, bo webinar ma ograniczoną liczbę miejsc!

Webinar „zORIENTUJ się na mieście” pomoże poznać problem poruszania się w przestrzeni miejskiej zarówno z perspektywy osoby słabowidzącej – która codziennie spotyka z różnymi „niespodziankami”, jak i ekspertów, w tym Lucyny Zaleskiej – nauczycielki orientacji przestrzeni z krakowskiego Centrum dla Niewidomych i Słabowidzących przy ulicy Tynieckiej. Podczas spotkania dowiesz się m.in. jak pomóc osobie z dysfunkcją wzroku podczas codziennego poruszania się po „betonowej dżungli”, z jakimi (czasem zabawnymi) sytuacjami się spotyka oraz co stanowi dla niej największe wyzwania.

Webinarium odbędzie się 9 września (środa) o godzinie 19.00. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc w wirtualnej sali (90 osób) prosimy o zapisywanie się przez formularz dostępny na stronie Fundacji. Dzień przed wydarzeniem dostaniesz maila z linkiem, który pozwoli Ci dołączyć do spotkania.

Webinar odbywa się w ramach zadania „Rozszerzenie oferty Fundacji oraz jej utrzymanie w czasie zagrożenia epidemiologicznego” realizowanego przez Fundację Edukacji Empatii Rozwoju „FEER”. Zadanie jest finansowane z środków otrzymanych z NIW-CRSO w ramach Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018–2030.