Zajęcia warsztatowe „Tajemnice Krakowa w czasie okupacji”

Muzeum Armii Krajowej w Krakowie

Muzeum Armii Krajowej im. gen. Emila Fieldorfa „Nila” w Krakowie serdecznie zaprasza na zajęcia edukacyjne, w trakcie których przybliżone zostaną dzieje Krakowa w czasie II wojny światowej. Warsztaty odbędą się w niedzielę 6 października 2019 roku o godzinie 1130 w siedzibie Muzeum zlokalizowanej w Krakowie przy ul. Wita Stwosza 12. Zajęcia są przyjazne dla osób z niepełnosprawnością ruchu. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Zajęcia zainauguruje aktywne zwiedzanie fragmentów ekspozycji, w tym nowej wystawy czasowej pn. „Zaczęło się w Krakowie”. Następnie w stylizowanej na lokal konspiracyjny sali edukacyjnej odbędą się warsztaty. W ich trakcie przedstawione zostaną najciekawsze informacje dotyczące wojny obronnej 1939 roku, warunków egzystencji w okupowanym mieście oraz polskiej działalności podziemnej. Jednym z elementów zajęć będzie także pokaz ekwipunku żołnierskiego. Uczestnicy poznają tajniki działalności konspiracyjnej i spróbują swoich sił w szyfrowaniu, legalizacji oraz małym sabotażu.

Zdobyta w czasie warsztatów wiedza i umiejętności wykorzystane zostaną w kolejnej części zajęć. Na uczestników czekać będzie bowiem gra wielkoformatowa pn. „W okupowanym Krakowie”. W trakcie rozgrywki wcielą się oni w mieszkańców miasta, których zadaniem będzie dostarczenie do lokalu tajnej przesyłki, zdobycie jak największej ilości pieniędzy i żywności, a także wykonywanie konspiracyjnych zadań.

Na zakończenie, po krótkiej przerwie, osoby zainteresowane, będą mogły wziąć udział w projekcji filmu przybliżającego działalność konspiracyjną prowadzoną na terenie Krakowa. Czas realizacji ok. 2 godzin + 1 godzina (czas projekcji filmu).
Zajęcia przeznaczone dla osób powyżej 10 roku życia.

Na zajęcia obowiązują zapisy. Rezerwacja telefoniczna pod numerem 12 410 07 96 lub mailowa pod adresem [email protected]. Kontakt do koordynatora dostępności pod numerem telefonu 12 410 07 80 lub mailowo na adres [email protected] Szczegółowe informacje na temat dostępności Muzeum AK pod linkiem: https://muzeum-ak.pl/dostepnosc/