IV Forum Kultury Wrażliwej

IV Forum Kultury Wrażliwej

Forum Kultury Wrażliwej służy promowaniu otwartości i dostępności instytucji kultury. Tegoroczna, czwarta edycja wydarzenia przyjmie nową formułę – zarówno pod względem organizacji, jak i tematyki.

https://www.youtube.com/watch?v=trQCf1ltPek

Forma wydarzenia jest związana z sytuacją pandemii: nie możemy się z wami spotkać na żywo, więc przenosimy nasze działania do internetu. Dzięki temu dotrzemy też do szerszego grona odbiorców, na czym od początku nam zależało. Forum odbędzie się za pośrednictwem platformy Zoom. Wszystkie wykłady i warsztaty będą tłumaczone na Polski Język Migowy.

Zmiana merytoryczna wynika z naszego myślenia o projekcie jako długofalowym procesie. Przez ostatnie trzy lata zajmowaliśmy się przybliżaniem dostępności pracownikom wszystkich instytucji kultury – od szerszej idei, zmiany sposobu myślenia, po naukę konkretnych narzędzi. Stopniowo poruszaliśmy coraz bardziej szczegółowe aspekty dostępności. W tym roku chcemy się zwrócić szczególnie do konkretnej grupy – pracowników i pracownic bibliotek. To przede wszystkim z myślą o nich stworzyliśmy program IV Forum Kultury Wrażliwej. Na wydarzenie zapraszamy oczywiście wszystkich zainteresowanych.

Wiele bibliotek nie tylko zajmuje się literaturą, ale także stanowi lokalne centra kultury. To ostoje lokalnych praktyk kulturowych, które mają bliski i bezpośredni kontakt z odbiorcami. W ramach Forum porozmawiamy o funkcjach i możliwościach bibliotek oraz o tym, jak uczynić je bardziej dostępnymi dla odbiorców i odbiorczyń ze szczególnymi potrzebami.

Szczegółowy program i rejestracja w zakładce „Forum KW”: https://kulturawrazliwa.pl/iv-forum-kultury-wrazliwej/