„Poeci Podziemia. Słowo i czyn” – wernisaż wystawy
Muzeum AK zaprasza w środę 5 czerwca 2024 r. o godz. 12.00 na wernisaż wyjątkowej wystawy „Poeci Podziemia. Słowo i czyn”. Po raz pierwszy w…
Muzeum AK zaprasza w środę 5 czerwca 2024 r. o godz. 12.00 na wernisaż wyjątkowej wystawy „Poeci Podziemia. Słowo i czyn”. Po raz pierwszy w…
Webinar „Rola samorzecznictwa w budowaniu inkluzywnej instytucji kultury” ma na celu przybliżenie istotnych zagadnień związanych z rolą samorzecznictwa. Spotkanie będzie okazją do zapoznania się z dobrymi praktykami współpracy instytucji kultury…
Osobowości kreatywne i wrażliwe często bywają postrzegane jako szalone. Kto odważy się jednak wyznaczać sztywno granice tego, co „normalne”? Czy sztuka lub postęp byłyby możliwe,…
W trakcie webinaru zastanowimy się nad znaczeniem partnerstwa dla instytucji kultury oraz omówimy różne modele współpracy podmiotów publicznych i prywatnych, które można zaimplementować w domach…
Teatr Bagatela (ul. Karmelicka 6 w Krakowie) zaprasza na spektakl „Pomoc domowa”, który zostanie zagrany z audiodeskrypcją na żywo oraz z napisami dla…
Trwała i systemowa dostępność oferty kulturalnej dla osób ze szczególnymi potrzebami to wynik współpracy wszystkich zespołów w instytucji kultury. Bardzo ważnym elementem tej współpracy, wymagającym…
Serdecznie zapraszamy na koncert Kapeli Hanki Wójciak ZOBACZYĆ MUZYKĘ, który odbędzie się 19 listopada 2023r. o godz. 17.00 w Teatrze Lalek „Rabcio” w Rabce-Zdroju (ul…
Inkluzywna przestrzeń w instytucjach kultury to przestrzeń, w której każdy powinien znaleźć swoje miejsce. Zapraszamy do udziału w webinarze Kultury Wrażliwej, poświęconym metodom udostępniania przestrzeni…
We wrześniu rozpoczynają się Dni Twierdzy Kraków. Serdecznie zapraszamy na spotkanie, które odbędzie się w najbliższy piątek (8 września 2023 r.) o godz. 17 w…
Zapraszamy do udziału w Festiwalu Kultury Wrażliwej – pierwszym na taką skalę wydarzeniu w Małopolsce. Przez dziesięć dni dwadzieścia trzy instytucje województwa małopolskiego i Biuro Wystaw Artystycznych "U Jaksy" w Miechowie będą prezentować swoją ofertę skierowaną do wszystkich, bez wyjątku. W trakcie Festiwalu będzie można obejrzeć w pełni inkluzywne wystawy i spektakle. Wziąć udział w pokazach filmowych, koncertach, oprowadzaniach i warsztatach. Dostęp do kultury przysługuje każdemu – udowadniamy, że w Małopolsce jest ona na wyciągnięcie ręki.
Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu zaprasza do udziału w wydarzeniach realizowanych w ramach wielowątkowego programu o charakterze edukacyjno-kulturowo-popularyzatorskim p.n. „Galicyjski Festiwal Zmysłów – sensualne doświadczanie…
„Kraków naprawdę dla wszystkich” to inkluzywne, dostępne zajęcia: muzealne oprowadzania i warsztaty, a także miejskie spacery po Krakowie. Podczas spotkań mogą Państwo skorzystać z asysty,…
Muzeum Krakowa zaprasza na edukacyjny cykl „Kraków naprawdę dla wszystkich”. To otwarte, dostępne zajęcia: muzealne oprowadzania i warsztaty, a także miejskie spacery. Podczas spotkań możecie…
Przed nami kolejna edycja Małopolskich Dni Dziedzictwa Kulturowego. Edycja niezwykła, bo jubileuszowa. Już po raz dwudziesty piąty Małopolski Instytut Kultury w Krakowie zaprasza do zwiedzania…
11 czerwca 2023 r. na Scenie MOS (ul. Rajska 12) odbędzie się premiera spektaklu „Romeo i Julia”, który będzie w całości dostępny dla widzów z…
Muzeum Krakowa zaprasza na edukacyjny cykl „Kraków naprawdę dla wszystkich”. To otwarte, dostępne zajęcia: muzealne oprowadzania i warsztaty, a także miejskie spacery. Podczas spotkań mogą…
Język kształtuje rzeczywistość – myślimy słowami, a słowa wpływają na to, w jaki sposób myślimy, a więc i postępujemy. Dlatego tak ważne jest, by umieć…
Muzeum Krakowa zaprasza na edukacyjny cykl „Kraków naprawdę dla wszystkich”. To otwarte, dostępne zajęcia: muzealne oprowadzania i warsztaty, a także miejskie spacery. Podczas spotkań mogą…
W imieniu Muzeum Etnograficznego w Krakowie zapraszamy na oprowadzanie poświęcone polskim tradycjom wielkanocnym, które odbędzie się w czwartek 30 marca 2023 r. o 17.00. Oprowadzanie…
Jeśli potrzebujesz więcej informacji czy chciał(a)byś rozwiać wątpliwości związane z wnioskiem o grant w ramach konkursu „Kultura Wrażliwa”, zapraszamy serdecznie na spotkanie informacyjne 24 marca…
Szukasz pracowników i zastanawiasz się, jak napisać ogłoszenie, by nikogo nie wykluczyć i zachęcić również osoby z niepełnosprawnością do udziału w rekrutacji? Webinar „Kultury Wrażliwej”…
Otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych Województwa Małopolskiego w dziedzinie kultury w 2023 roku pn. „Kultura Wrażliwa” W ramach konkursu wspierane będą zadania: 1)…
Muzeum Krakowa zaprasza na edukacyjny cykl „Kraków naprawdę dla wszystkich”. To otwarte, dostępne zajęcia: muzealne oprowadzania i warsztaty, a także miejskie spacery. Podczas spotkań mogą Państwo…
Czy da się przepisać muzykę na obraz? Jak zmienić dźwięk w drgania? I jak pomoże w tym taniec? Krakowski Teatr Tańca rozpoczyna „Translacje”, projekt w…
Cricoteka wraz z Małopolskim Instytutem Kultury w Krakowie zapraszają na spotkanie poświęcone budowaniu działań włączających z wykorzystaniem sztuki. Będziemy rozmawiać o tym, jak szerokie są perspektywy edukacji kulturowej, w jaki sposób…
Festiwal Kultury Bez Barier to wielkie święto kultury dostępnej dla wszystkich i najbardziej otwarte wydarzenie w kraju. To wydarzenie, które integruje polskie społeczeństwo i otwiera…
Zapraszamy do udziału w seminarium poświęconym zatrudnianiu w sektorze kultury osób z niepełnosprawnościami. O czym musi wiedzieć pracodawca, który chce mieć w swoim zespole osoby…
„Sensorycznie i na serio” to społeczny maraton projektowania i programowania, którego celem jest wypracowanie cyfrowych prototypów rozwiązań odpowiadających na potrzeby osób z niepełnosprawnościami sensorycznymi. 2.
Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie zaprasza na spektakl współtworzony i realizowany przez osoby słyszacę i niesłyszące. Czym jest siostrzeństwo? Co dokładnie oznacza i jak…
Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu zaprasza do udziału w wydarzeniach projektu KULTURA Z KLIMATEM. Zakłada on działania kulturalno-edukacyjne, które popularyzować będą wiedzę o…
Zapraszamy do udziału w kolejnym webinarze Kultury Wrażliwej o tym, jak w instytucjach kultury współpracować z artystami i artystkami z niepełnosprawnością. Niepełnosprawność nie wyklucza aktywności…
„SZLAKIEM X MUZY W FILMOWYM MIEŚCIE” – spacer z elementami audiodeskrypcji i pomocami dotykowymi Kraków to miasto szczególne w historii polskiego kina. To właśnie tutaj,…
Kolejny warsztat „Kultury wrażliwej” o tym, w jaki sposób prowadzić zajęcia z osobami o różnych potrzebach, możliwościach, doświadczeniach i pomysłach na życie. Kiedy: 26 maja…
Wraz z Agatą Spałą, jedną ze stu najbardziej wpływowych osób z niepełnosprawnością w Polsce (Lista Mocy, Fundacja Integracja), laureatką nagrody „Lady D.” w kategorii…
Galeria Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki oferuje wydarzenia dostępne adresowane do społeczności g/Głuchych. Tym razem zaprasza na zwiedzanie wystawy Małgorzaty Markiewicz „To już nie jest męski…
W ramach cyklu „Kraków naprawdę dla wszystkich” Muzeum Krakowa zaprasza do Pałacu Krzysztofory na nową wystawę stałą prezentującą dzieje, kulturę i sztukę miasta Krakowa. Na…
Teatr im. J. Słowackiego oraz Kino pod Baranami zapraszają na wydarzenia w niedzielę 10 kwietnia w Małopolskim Ogrodzie Sztuki (ul. Rajska 12): 15.30 – pokaz…
Zapraszamy serdecznie na webinar pt.: „Wsparcie dzieci i młodzieży w obliczu wojny i doświadczenia uchodźstwa”. Webinar skierowany do osób, które na co dzień towarzyszą młodym…
Webinar poświęcony aspektom zatrudniania osób z niepełnosprawnością. Jeśli chcesz zatrudniać osoby z niepełnosprawnością lub dowiedzieć się czegoś więcej na ten temat, ten webinar jest…
Forum Kultury Wrażliwej służy promowaniu otwartości i dostępności instytucji kultury. Tegoroczna, piąta edycja wydarzenia odbywa się online, za pośrednictwem platformy Zoom. Wszystkie wykłady i warsztaty będą tłumaczone na polski język migowy.
Miejsce wrażliwe to projekt, którego celem jest uwrażliwianie dzieci i dorosłych na drugiego człowieka i jego potrzeby, oswajanie inności i niwelowanie dystansu jaki niewiedza i…
British Council i Zachęta – Narodowa Galeria Sztuki zapraszają na spotkanie z Kate Marsh. To wyjątkowa okazja do spotkania z brytyjską tancerką z niepełnosprawnością, choreografką…
Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu realizuje zadanie pn. „Muzealne Eksploracje Bez Barier – wirtualne spotkania z kulturą i sztuką” dofinansowane ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa…
Zarząd Województwa Małopolskiego ogłosił otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych Województwa Małopolskiego w dziedzinie kultury w 2021 r. pn. „Kultura Wrażliwa”. Więcej informacji na…
Jeśli szukacie inspiracji na najbliższe wakacje, to Centrum Sztuki Mościce zapraszana festiwal „Dalekosiężni”. Ewa opowie o Jedwabnym Szlaku, który przejechała rowerem. Witek podróżował 4 lata…
Po 23.09.2020 roku wszystkie materiały wideo publikowane przez instytucje publiczne powinny posiadać audiodeskrypcję i napisy. Dotyczy to zarówno krótkich filmów dokumentujących projekty instytucji kultury…
Ustawa o zapewnianiu dostępności wymaga od instytucji opublikowania informacji o zakresie ich działalności w tekście łatwym do czytania i rozumienia. Z prawidłowo przygotowanej informacji w…
Wierzymy, że empatii można się uczyć – jest jak mięsień, który można wyćwiczyć. Dla nas wrażliwość w kulturze to dostrzeganie różnych potrzeb. Uważamy, że…
24 marca Wirtualne Muzea Małopolski zaprezentują nową odsłonę portalu muzea.malopolska.pl. Czym są Wirtualne Muzea Małopolski? To ponad 2500 eksponatów zdigitalizowanych w najwyższej jakości w skali…
12 marca projekt „Muzea Otwarte – rozszerzenie możliwości programowych instytucji kultury pogranicza polsko-słowackiego” zaprasza na spotkanie dotyczące przebiegu działań projektowych. Zadania w jego ramach –…
„Górnolotni” to festiwal, który od ponad 10 lat przyciąga miłośników przygody, adrenaliny i ambitnych wyzwań. Tutaj najwybitniejsi na świecie wspinacze, himalaiści, biegacze górscy, skialpiniści, pisarze…
Spektakl „Całe życie w dresach” to próba opowiedzenia o doświadczeniu bycia matką niepełnosprawnego Jeremiego. Justyna Tomczak-Boczko, opiekę nad synem traktuje jako sztukę życia, w której…
W czwartek 4 marca o 11.00 zapraszamy na kolejny webinar o dostępności dokumentów cyfrowych. Tym razem dowiemy się, jak sprawdzić i ocenić dostępność dokumentów za…
Ustawa o dostępności nakłada na podmioty publiczne obowiązek przedstawienia zainteresowanym w pełni dostępnych dokumentów cyfrowych. Ten rozległy temat omówimy na dwóch spotkaniach. W najbliższy czwartek,…
Kontynuując działania informacyjno-promocyjne dotyczące zapewniania dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami, Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego organizuje kolejne webinarium dla koordynatorów oraz osób zajmujących się dostępnością w…
Fundacja Szansa dla Niewidomych, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu zapraszają serdecznie na „Galicyjskie Eksploracje” czyli wspólne zwiedzanie Miasteczka Galicyjskiego…
Forum Kultury Wrażliwej służy promowaniu otwartości i dostępności instytucji kultury. Tegoroczna, czwarta edycja wydarzenia przyjmie nową formułę – zarówno pod względem organizacji, jak i tematyki.
Dostępność instytucji oznacza jej otwartość także na potrzeby osób z niepełnosprawnością słuchu. W przypadku wydarzeń odbywających się w instytucjach kultury intuicyjnie wiemy, że oznacza to…
W jaki sposób audiodeskrypcja może być przydatna muzealnikowi? Jak wykorzystać ją przy tworzeniu opisów muzealnych czy scenariuszy oprowadzań? W ramach webinaru zapoznamy się z zasadami…
Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego organizuje szkolenia online z zakresu dostępności stron www oraz plików na nich zamieszczanych. Szkolenia przeznaczone są dla: pracowników jednostek samorządu terytorialnego, osób…
Szkolenie przeznaczone jest administratorów i edytorów Biuletynu Informacji Publicznej Województwa Małopolskiego. Spotkanie jest kontynuacja webinaru z 7 października i porusza temat dostępności Biuletynu dla…
Centrum Kultury i Wypoczynku w Proszowicach realizuje projekt pt. TRYPTYK PROSZOWICKI, czyli CUDNE HISTORIE BAJKĄ OPOWIEDZIANE, dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu…
Jak osoba z dysfunkcją wzroku radzi sobie w szkole? Czy pomoce szkolne są dostosowane do jej potrzeb? Jak wyglądają jej relacje z nauczycielami i rówieśnikami?…
Coraz więcej mówi się o nowych technologiach, które mają być remedium na brak dostępności tekstów dla osób z niepełnosprawnością wzroku. Czy zatem pismo Braille’a jest…
Lalka – figurka przedstawiająca człowieka (często niemowlę), zwierzę lub fikcyjnego humanoida, współcześnie zwykle wykonana z plastiku i tkaniny. Lalki są najczęściej używane jako zabawki dla…
Czy walka o słuszne idee jest warta morderstwa? „Balladyna” Juliusza Słowackiego to opowieść o przejęciu władzy w obliczu końca świata. Świata w którym jest…
Możesz! Tak, możesz! Każdy może cieszyć się razem z nami świętem dostępnej kultury! Wystarczy wkręcić się w 8. Festiwal Kultury bez Barier. Wszystko odbędzie się…
Pętla indukcyjna to najbardziej popularne narzędzie wspomagania słuchu, niezbędne w instytucji kultury dla potrzeb osób niesłyszących. Dobiera się ją w zależności od wielu czynników, m.in.
Każdy kostium ma swoją długą historię zapisaną na podszewce. Spektakl Zespołu Pieśni i Tańca „Świerczkowiacy” to wyjątkowe widowisko. Przed oczami roztacza się feeria barw, wirują…
Poruszanie się osób słabowidzących i niewidomych po mieście… jak to ogarnąć? Zapraszamy na bezpłatny webinar organizowany przez Fundację Edukacji Empatii Rozwoju „FEER”, który odbędzie się…
Tegoroczna edycja Małopolskich Dni dziedzictwa Kulturowego poświęcona będzie muzyce i jej związkom z architekturą. Spośród wielu zabytków związanych z muzyką zaprezentowane zostaną te, które z…
Małopolski Instytut Kultury w Krakowie, Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży, Fundacja Wszyscy Obecni i Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Osób z Zespołem Downa „Tęcza” zapraszają do udziału…
W ramach „Kultury wrażliwej” w ciągu ostatnich trzech miesięcy zorganizowaliśmy dwanaście webinarów na temat dostępności instytucji kultury. Idąc krok dalej, postanowiliśmy skupić się na konkretnych…
W instytucjach kultury zwracamy się do odbiorców i odbiorczyń na kilka sposobów – za pomocą bezpośredniej rozmowy, różnymi kanałami promocyjnymi, ale także np. poprzez właściwe…
W ostatnich tygodniach uczestniczyliśmy w lekcjach Polskiego Języka Migowego. Wspólnie z Jakubem Studzińskim poznawaliśmy specyfikę osób Głuchych, ich kultury i języka, a następnie wdrażaliśmy się…
Dostępność instytucji kultury to już nie tylko szansa na zwiększenie atrakcyjności oferty czy poszerzenie grona odbiorców, ale także wymóg prawny. Ustawy o dostępności wprowadziły obowiązek…
Każda podróż jest odkrywaniem nas samych. To klucz do zrozumienia świata, do zauważania i akceptowania innych kultur. Podróż powinna być dla nas czymś więcej niż…
Czym jest prosty język? Dlaczego powinnyśmy i powinniśmy oprzeć się pokusie tworzenia zdań tasiemców, zawierających nieskończenie wiele wtrąceń, upstrzonych fachowym i skomplikowanym słownictwem, które ciągną…
Czy przygotowując ofertę kulturalną, mamy na uwadze perspektywę osób z niepełnosprawnością intelektualną? Jak często uwzględniamy potrzeby i zainteresowania osób ze spektrum autyzmu? To temat, który…
Zgodnie z ustawą o dostępności cyfrowej strony internetowe oraz aplikacje mobilne powinny być dostępne dla każdego, w tym osób z niepełnosprawnością wzroku. Co to jednak…
Coraz więcej instytucji zatrudnia koordynatorów i koordynatorki dostępności. Ich zadaniem jest sprawić, że instytucja będzie dostępna i otwarta dla każdego. Skąd jednak brać na to…
O Kolekcji w kwarantannie w Polskim Języku Migowym: https://www.youtube.com/watch?v=4NwgPw8X7DQ Dołącz do akcji, dzięki której zwykłe rzeczy przejdą do historii, a nawet staną się legendą.
Czym jest ścieżka naprowadzająca i czym różni się od pola uwagi? Co to jest mapa tyflograficzna? Podczas kolejnego webinaru porozmawiamy o tym, jakie trudności napotykają…
O czym warto, a o czym wręcz trzeba pamiętać, pisząc wniosek do programu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego? Na co zwracają uwagę eksperci sprawdzający twój…
Jak przygotować ofertę edukacyjną instytucji kultury dla osób z dysfunkcją wzroku? Jak dostosować metody pracy i zadbać o komfort uczestników? W trakcie webinarium omówimy poszczególne…
Internetowa transmisja na żywo – jest ich ostatnio całkiem sporo, mamy z czego wybierać, tylko… trzeba widzieć. Jeśli nie widzimy lub widzimy słabo, mamy kłopot.
Małopolski Instytut Kultury w Krakowie zaprasza na webinarium: Dostępność instytucji kultury dla osób z niepełnosprawnością wzroku – jak to się robi? Czy dostępność musi…
Zapraszamy na szkolenie online z zakresu savoir-vivre’u wobec osób z niepełnosprawnością ruchu. Prowadzenie: Angelika Chrapkiewicz-Gądek, ekspertka dostępności, współpracuje z Urzędem Marszałowskim i Małopolskim Instytutem Kultury…
Teatr zaprasza na zwiedzanie w Polskim Języku Migowym z tłumaczeniem na polski język foniczny. Przewodnicy przybliżą wspaniałą historię Teatru i oprowadzą po jego przestrzeni.
Detal w powiększeniu. Spojrzenie na przedmiot jak przez lupę. Skupimy się na rysach, wytarciach, zadrach i poszukamy w nich piękna starego przedmiotu. Grafit rysunkowy pomoże…
W dawnej polszczyźnie wyraz luty znaczył tyle, co ostry, mroźny i srogi. Jakie wyzwania może nieść z sobą miesiąc, którego nazwa pochodzi od tego właśnie…
Muzeum Etnograficzne w Krakowie serdecznie zaprasza osoby niesłyszące na oprowadzanie w Polskim Języku Migowym (PJM) po wystawie „Heródek”. Wystawa poświęcona jest życiu i twórczości Karola…
Muzeum Etnograficzne w Krakowie powraca do cyklu „Rzeczy i ludzie” – tematycznych spotkań dostosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnościami wzroku, na które zapraszamy młodzież i…
Spektakl tworzony przez osoby niesłyszące, niedosłyszące i słyszące, łamiący bariery komunikacyjne, pokazujący, że dysfunkcja może być funkcjonalna w teatrze. Spektakl dostępny dla osób słyszących oraz…
Teatr im. Juliusza Słowackiego zaprasza na spektakl z tłumaczeniem na PJM, audiodeskrypcją oraz napisami. Bartosz Szydłowski sięga po „Hamleta” i czyta najsłynniejszy dramat Szekspira poprzez…
W tym roku podczas wykładów i szkoleń chcemy się skupić wokół ustawodawstwa związanego z dostępnością. Uchwalone niedawno ustawy w ramach rządowego programu Dostępność Plus stawiają…
Projekt Kultura wrażliwa to nie tylko szereg szkoleń, działań edukacyjnych i inspiracja dla rozwoju instytucji kultury pod kątem dostępności. To także okazja do uczestniczenia w…
Warsztaty muzyczno-plastyczne przeznaczone dla osób z różnym stopniem niepełnosprawności słuchu oraz osób słyszących. Uczestnicy w formie audio-wizualnych asamblaży (przestrzennych kolaży) zinterpretują wystawiany w Teatrze im.
Możesz! Każdy może! Wystarczy tylko chcieć i naprawdę Możesz! Muzeum Krakowa włącza się w 7. Festiwal Kultury bez Barier. W ramach Festiwalu odbędzie się oprowadzanie…
Możesz! Każdy może! Wystarczy tylko chcieć i naprawdę Możesz! Muzeum Krakowa włącza się w 7. Festiwal Kultury bez Barier. W ramach Festiwalu odbędzie się oprowadzanie…
Możesz! Każdy może! Wystarczy tylko chcieć i naprawdę Możesz! Muzeum Krakowa włącza się w 7. Festiwal Kultury bez Barier. W ramach Festiwalu odbędzie się oprowadzanie…
Muzeum Armii Krajowej im. gen. Emila Fieldorfa „Nila” w Krakowie serdecznie zaprasza na zajęcia edukacyjne, w trakcie których przybliżone zostaną dzieje Krakowa w czasie II…
Zapraszam serdecznie do wzięcia udziału w przedsięwzięciu edukacyjno-artystycznym pt. „70 NOWOHUCKICH WSPOMNIEŃ”, które realizowane będzie w ramach rezydencji artystycznej w ARTzonie Ośrodka Kultury im. C.
Teatr St.I.Witkiewicza zaprasza w ramach Festiwalu Kultura Bez Barier na trzy spektakle, z możliwością uczestniczenia na widowni osób z dysfunkcjami RUCHU i SŁUCHU : TAKIE…
Warsztaty TEATR-WITKACY * Sobota Scena Witkacego * warsztaty dla osób niepełnosprawnych intelektualnie i z dysfunkcją wzroku, oprowadzanie po teatrze, scenie, garderobach. Warsztaty nie są…
Spektakl rodzinny „Ongaku”, utrzymany w konwencji fantasy, jest muzyczną opowieścią o Janku, nastolatku, który stracił matkę i nie może odnaleźć porozumienia z ojcem. W wyobraźni…
Zapraszamy do zwiedzania Teatru im. J. Słowackiego (Gmach Główny) w Polskim Języku Migowym. Nasi przewodnicy zabiorą Was na wyjątkowy spacer po jednym z najpiękniejszych teatrów…
Zafascynowani światami z Hobbita, Harrego Pottera czy Gry o tron zapominamy o naszej rodzimej mitologii: o naszych prasłowiańskich bogach, bohaterach i bestiach. Żyją oni w…
Niedostępny na co dzień Klasztor Duchaczek odsłloni przed nami swoje piękno i niezwykłe kulisy powstania zakonu. Dom Generalny Zgromadzenia Sióstr Kanoniczek Ducha Świętego de Saxia…
O zbrodniach i występkach w międzywojennym Krakowie opowie przodownik Policji Państwowej.
Muzeum Etnograficzne w Krakowie zaprasza na wernisaż wystawy Zagadka Sfinksa, na której zaprezentowany zostanie efekt współpracy Krzysztofa Mężyka z podopiecznymi Fundacji na Rzecz Osób Niewidomych…
W ramach projektu „Małopolska. Kultura Wrażliwa” zostanie pokazany spektakl Wojna w niebie, tworzony przez osoby Głuche, niedosłyszące i słyszące, udowadnia, że teatr może być przestrzenią…
Wyobraź sobie opowieść o swoim świecie, którą możesz stworzyć za pomocą dźwięku. Jak zapisać kolory, zapachy, fakturę, bez użycia słów czy obrazów? Zapraszamy do laboratorium…
Wielkie Spotkanie Niewidomych, Słabowidzących i Wszystkich Niepełnosprawnych REHA FOR THE BLIND IN POLAND 2019 Pod hasłem: „Mogę to zrobić z…
31 maja zapraszamy na otwarte spotkanie z Edytą Kozub – pasjonatką polskiego języka migowego i jego lektorką, od wielu lat zaangażowaną w szerzenie wiedzy na…
W sobotę o 13:00 w Cricotece odbędzie się oprowadzanie w Polskim Języku Migowym „Każdy potrzebuje tęczy!” po wystawie „Zapraszanie. Sarkis–Kantor”. Oprowadzać będzie Jakub Studziński. Po…
31 maja o godz. 9.00 w Teatrze im. J. Słowackiego zostanie pokazany spektakl tłumaczony na Polski Język Migowy. Będzie to spektakl – baśń Jakuba Krofty…
Małopolskie Dni Dziedzictwa Kulturowego to jedno z największych cyklicznych wydarzeń ukazujących i promujących bogactwo kulturowe Małopolski. Co roku podczas dwóch majowych weekendów można nieodpłatnie zwiedzać…
Spektakl rodzinny z tłumaczeniem na Polski Język Migowy i audiodeskrypcją. „Ongaku”, utrzymany w konwencji fantasy, jest muzyczną opowieścią o Janku, nastolatku, który stracił matkę i…
Tydzień Osób Niepełnosprawnych „Kocham Kraków z Wzajemnością” – Małopolskie Dni Osób Niepełnosprawnych to niezwykłe wydarzenie, które od dwudziestu lat integruje pełno i niepełnosprawnych mieszkańców miasta…
W ramach projektu „Małopolska. Kultura Wrażliwa” zostanie pokazany spektakl Wojna w niebie, tworzony przez osoby Głuche, niedosłyszące i słyszące, udowadnia, że teatr może być przestrzenią…
Centrum Aktywności Seniorów Srebrzysta Krowodrza zaprasza na darmowy kurs języka migowego. Zajęcia odbywają się od kwietnia do czerwca, a potem we wrześniu i październiku. Ilość…
British Council wraz z Instytutem Teatralnym im. Zbigniew Raszewskiego, Instytutem Muzyki i Tańca oraz Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego zapraszają na konferencję „Sztuka i…
Jeśli pracujesz w instytucji kultury i chcesz dowiedzieć się, jak zmienić jej działanie, tak aby była ona bardziej otwarta na potrzeby osób z niepełnosprawnościami intelektualnymi…